| Color | White |
| Max Cutting Length | 1000mm, 1500mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Marble |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5300*300*2400 |
| Weight | 3300 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| Cutting thickness (max) | 100 mm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor, Gear |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
ZEUS 220V 380V CNC Bridge Cutting Machine 4+3 Axis Stone Granite Processor 15KW
ZEUS 4+3 Bridge Granite & Marble Cutting Machine with Core Components-Motor &
ZEUS 4+3 Stone Cutting Machine for Granite with Core Components Motor and PLC
ZEUS 4+3 Axis 15+7.5kw Bridge Cutting Machine for Marble with Remote Control
Product Specification
| Color | White | Max Cutting Length | 1000mm, 1500mm |
| Type | Stone Cutting Machine | Use | Marble |
| Voltage | 380 V, 220 V | Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5300*300*2400 | Weight | 3300 kg |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Long Service Life |
| Cutting thickness (max) | 100 mm | Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | Motor, Gear |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
Used for horizontal and vertical cutting, diamond shaped, trapezoidal, fan-shaped, circular,elliptical, polygonal, horse belly shaped, L-shaped and other irregular cutting of various types of boards, with 45 degree chamfer, hole opening, internal and external corners, center basin, supporting CAD mapping and measuring instruments.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!