| Color | White |
| Max Cutting Length | 3200x2000mm |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite |
| Voltage | 380 V |
| Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5300mmx3000mmx2400mm |
| Weight | 3300 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | PLC, MOTOR |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
ZEUS 220V 380V CNC Bridge Cutting Machine 4+3 Axis Stone Granite Processor 15KW
ZEUS 4+3 Bridge Granite & Marble Cutting Machine with Core Components-Motor &
ZEUS 4+3 Stone Cutting Machine for Granite with Core Components Motor and PLC
ZEUS 4+3 Axis 15+7.5kw Bridge Cutting Machine for Marble with Remote Control
Product Specification
| Color | White | Max Cutting Length | 3200x2000mm |
| Type | Stone Cutting Machine | Use | Granite |
| Voltage | 380 V | Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5300mmx3000mmx2400mm | Weight | 3300 kg |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm | Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | PLC, MOTOR |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
-
| item | value |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Power(W) | 15 KW |
| Cutting thickness (max) | 100 mm |
| Place of Origin | China |
| Weight | 3300kg |
| Warranty | 1 Year |
| Core Components | PLC, MOTOR |
| Use | Granite |
| Voltage | 380 V |
| Color | White |
| Max Cutting Length | 3200x2000mm |
| Brand Name | ZEUS |
| Dimension(L*W*H) | 5300mmx3000mmx2400mm |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
Established in 2006, Laiyang Zeus Machinery Co., LTD. is a prestigious manufacturer specializing in the research, development, and production of stone numerical control processing equipment. Boasting a proficient team comprising of professionals in research and development, design, production, and after-sales services, the company is dedicated to realizing the vision of "quality and service first". Their relentless commitment to excellence is reflected in the seamless integration of product appearance, performance, and precision. Laiyang Zeus Machinery Co., LTD. not only enjoys substantial domestic market share but also has gained a competitive edge in the international arena, successfully exporting its products to Europe, the United States, and Southeast Asia. The company's popular offerings include multi-functional cutting and grinding machines, hole machines, and 45-degree back cutting machines, which have garnered widespread acclaim among customers.
1. who are we?
We are based in Shandong, China, start from 2017,sell to Domestic Market(50.00%),North America(10.00%),South America(5.00%),Southeast Asia(5.00%),Africa(5.00%),Mid East(5.00%),Central America(5.00%),South Asia(5.00%),Northern Europe(4.00%),Eastern Asia(2.00%),Eastern Europe(1.00%). There are total about - people in our office.
2. how can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment;
3.what can you buy from us?
stone cutting machine,waterjet,charmferring machine,CNC router,bridge cutting saw
4. why should you buy from us not from other suppliers?
-
5. what services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB,CIF,EXW;
Accepted Payment Currency: USD,EUR,HKD,CNY;
Accepted Payment Type: T/T,L/C;
Language Spoken: English,Chinese,Arabic
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!