| Color | Red/Yellow/Blue/White Customizable |
| Max Cutting Length | 3200mm Customizable |
| Type | Stone CNC Bridge Cutting Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220v/380v |
| Power(W) | 15kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 5300x3000x3500mm(208.66x118.11x137.80in) |
| Weight | 3300 kg(7275.25lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Long Service Life/Energy saving/High-accuracy /Low Noise Level |
| Cutting thickness (max) | 100 mm(3.94in) |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Hechuan servo motor /High power Italian motor /RV |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
ZEUS 220V 380V CNC Bridge Cutting Machine 4+3 Axis Stone Granite Processor 15KW
ZEUS 4+3 Bridge Granite & Marble Cutting Machine with Core Components-Motor &
ZEUS 4+3 Stone Cutting Machine for Granite with Core Components Motor and PLC
ZEUS 4+3 Axis 15+7.5kw Bridge Cutting Machine for Marble with Remote Control
Product Specification
| Color | Red/Yellow/Blue/White Customizable | Max Cutting Length | 3200mm Customizable |
| Type | Stone CNC Bridge Cutting Machine | Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220v/380v | Power(W) | 15kw+7.5kw |
| Dimension(L*W*H) | 5300x3000x3500mm(208.66x118.11x137.80in) | Weight | 3300 kg(7275.25lb) |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Long Service Life/Energy saving/High-accuracy /Low Noise Level |
| Cutting thickness (max) | 100 mm(3.94in) | Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | Hechuan servo motor /High power Italian motor /RV |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
| Type | Stone CNC Bridge Cutting Machine | Voltage | 220v/380v |
| Power | 15kw+7.5kw | Weight | 3300kg |
| Core components | Hechuan servo motor /High power Italian motor /RV reducer 100C /Xinbao planetary gearbox /Hengda guide rail | ||
Laiyang Zeus machinery co.., LTD. was established in 2006, is a dedicated to stone numerical control processing equipment research, development and production of professional enterprises. The company has a professional research and development, design, production and after-sales service team, insist in the "quality and service for the first" purpose, for the company's products to provide reliable technical support and after-sales service guarantee, from the product appearance, performance, precision to achieve a perfect combination. Through the unremitting efforts of Zeus team, overcome difficulties, products not only sell well in domestic market. but also exported to Europe, the United States, Southeast Asia and other countries. One of the multi-functional cutting and grinding machine, hole machine, 45 degrees back cutting machine by the majority of customers like.
A) Can you shape our brand on your product?
yes. If you can meet our minimum order quantity, we can print your logo on the product and packaging.
B) Can you produce products in our colors?
Yes, if you can meet our minimum order quantity, the color of the product can be customized.
C) How to ensure the quality of the product?
1) Before producing the product, carefully confirm, strictly inspect during the production process, and install and debug after production is completed.
2) Conduct strict sampling inspections on the products before shipment to ensure that the packaging is intact and undamaged.
D) Can you customize anything for your products?
Yes, our product comes in standard specifications, but we can customize products according to customer needs such as workspace,motor power, product functionality, color, logo, etc
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!