| Color | Yellow |
| Max Cutting Length | 3200 |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Marble |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5300*3000*2400 |
| Weight | 3300 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
ZEUS 220V 380V CNC Bridge Cutting Machine 4+3 Axis Stone Granite Processor 15KW
ZEUS 4+3 Bridge Granite & Marble Cutting Machine with Core Components-Motor &
ZEUS 4+3 Stone Cutting Machine for Granite with Core Components Motor and PLC
ZEUS 4+3 Axis 15+7.5kw Bridge Cutting Machine for Marble with Remote Control
Product Specification
| Color | Yellow | Max Cutting Length | 3200 |
| Type | Stone Cutting Machine | Use | Marble |
| Voltage | 380 V, 220 V | Power(W) | 15 kW |
| Dimension(L*W*H) | 5300*3000*2400 | Weight | 3300 kg |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Easy To Operate |
| Cutting thickness (max) | 100 mm | Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | Pressure Vessel, Motor, Bearing |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
Used for horizontal and vertical cutting, diamond shaped, trapezoidal, fan-shaped, circular,elliptical, polygonal, horse belly shaped, L-shaped and other irregular cutting of various types of boards, with 45 degree chamfer, internal and external corners, supporting CAD mapping and measuring instruments.
It was established in 2006, is a dedicated to stone numerical control processing equipment research, development and production of professional enterprises. The company has a professional research and development, design, production and after-sales service team, insist in the "quality and service for the first" purpose, for the company's products to provide reliable technical support and after-sales service guarantee, from the product appearance, performance, precision to achieve a perfect combination. Through the unremitting efforts of Zeus team, overcome difficulties, products not only sell well in domestic market. but also exported to Europe, the United States, Southeast Asia and other countries. One of the multi-functional cutting and grinding machine, hole machine, 45 degrees back cutting machine by the majority of customers like.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!