Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1 Year After-sales Service PF1315 Impact Crusher for Mining Machine Stone,PF-1007 Large Diameter Impact Crusher for Mine Construction Waste Disposal,Clients Require PC4008-75 ...
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF series |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| Mining Object | Metallic and Non-Metallic Ore Excavator |
| Impact Crusher Installation | Enginners Guide |
| After Sale Service | Engineers Abroad Available |
| Export Markets | Global |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | PF1315Impact Crusher |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai in China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Crushing Equipment |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 200kw |
| Application | Mine |
| Materials | Limestone |
| Inlet Size | 860*1520 |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF-1007 |
| Inlet Size | 250×400mm |
| Condition | New |
| Warranty | One Year |
| Efficiency | High |
| Color | White, Grey and Others |
| Export Countries | Morn Than 30 |
| Life | Long |
| Weight | 7-30t |
| Motor Brand | Siemens |
| Quality | Good |
| Service Life | Long |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | CE, ISO |
| Trademark | Shanghai Dingbo |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 55kw |
| Application | Mine |
| Materials | Limestone |
| Outlet Size | 40-100mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PC4008-75 |
| Wearing Parts | Supplied as Demand, Such as Rollers, Rings |
| Transmission Type | Flexible |
| Automatic Production Line | Comprehensive |
| Flexible Production | Agile Manufacturing |
| Rhythm | Flow Production Line |
| Production Scope | Parts Production Line |
| Transport Package | Standard Container, Negotiable |
| Specification | International |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Condition | New |
| Automation | Non Automation |
| Color | as Clients Require |
| Size of Unit | Small, Midium, Large, XL |
| Installation | Free Initial Installation at Home and Abroad |
| After Sales Service | Maintenance and Replacement Service for One Year |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | YGM7815/YGM9517/YGM4121/MTM160/MTM175 |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| Capacity (T/H) | 1-25tph |
| Product Name | Raymond Mill |
| Max Feeding Size(mm) | 35mm |
| Export Markets | Global |
| Finished Size(mm) | 0.18-0.045mm |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Industrial Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8479300000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Raymond Mill |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 18.5KW |
| Rotationl Speed | 17-19r/min |
| Application | Mine |
| Materials | Ore |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PC |
| Condition | New |
| Warranty | One Year |
| After-sales Service | 1year |
| Color | Per Stipulated |
| After Sale Service | Whole Using Life |
| Export Markets | Global |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Industrial Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 84742090 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Raymond Mill |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 30KW |
| Rotationl Speed | 17-19r/min |
| Application | Water Conservancy |
| Materials | Silver |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PC4008-75 |
| Feed Cylinder Structure | Single-Room Feeding |
| Dosing Device | Capacity Cup |
| Packaging | Box |
| Packaging Material | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Enter Attribute Here (E. G. Size) | Enter Value Here (E. G.: 12 Inches) |
| Color | Any |
| Transport Package | Standard |
| Specification | standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | China |
| HS Code | 84222000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| After-sales Service | 1year |
| Warranty | 1 Year |
| Type | European Version of Rough Grinding |
| Automatic Grade | Fully Automatic |
| Material Type | Ore |
| Filling Valve Head | Multi-Head |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PC4008-75 |
| Crushing Degree | Coarse Crusher |
| Condition | New |
| Color | Black |
| Cutter Material | Non-Explosive, Non-Inflamable, Brittle Materials |
| Export Markets | Global |
| After-Sale Service | for Whole Using Year |
| Rock Crusher Installation | Offer Foundation Drawing, Guided |
| Transport Package | Industrial Standard |
| Specification | Industrial Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Warranty | One Year |
| Type | Coarse Grinding |
| Application | Mineral Industry |
| Drive | Electric |
| Crushing Style | Grinding & Impact |
| Compressive Strength (For Crushing) | >300MPA |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | European version of rough grinding |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| After Sale Service | Free Initial Installation at Home and Abroad |
| Spare Parts | for Whole Using Life |
| Test&Installation | Professional Engineer Assigned |
| Export Markets | Global |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Enterprise Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Ball Mill |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 5.5KW |
| Rotationl Speed | 20-22r/min |
| Application | Construction |
| Materials | Lead |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PC-4008-75 |
| Compressive Strength (For Crushing) | 250-300MPA |
| Crushing Degree | Coarse Crusher |
| Finished Surface | Thread Process |
| Condition | New |
| Color | Per Stipulated |
| Capacity/(T/H) | 35-100t/H |
| Finished Particle Size/mm | 0-3mm |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Industrial Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 84742090 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| After-sales Service | 1year |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Hammer Mill |
| Application | Machinery & Hardware, Construction, Mineral Industry, Stone Industry |
| Drive | Electric |
| Crushing Style | Grinding & Impact |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PC4008-75/PC4012-90/PC4012-90L/PC4015-132 |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| Product Name | PC Coarse Powder Hammer Mill |
| Capacity(T/H) | 10-100tph |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Color | Iron Gray |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Enterprise Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | European Version of Rough Grinding |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 55-75kw/75-90kw/55-75*2kw/110-132kw |
| Rotationl Speed | 800-1000mm/960-1000mm/550-800mm |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!