Products
Manufacturer of a wide range of products which include 1 Year After-sales Service PF1315 Impact Crusher for Mining Machine Stone,PF-1007 Large Diameter Impact Crusher for Mine Construction Waste Disposal,Customized Request Accepte...
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF series |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| Mining Object | Metallic and Non-Metallic Ore Excavator |
| Impact Crusher Installation | Enginners Guide |
| After Sale Service | Engineers Abroad Available |
| Export Markets | Global |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | PF1315Impact Crusher |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai in China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Crushing Equipment |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 200kw |
| Application | Mine |
| Materials | Limestone |
| Inlet Size | 860*1520 |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF-1007 |
| Inlet Size | 250×400mm |
| Condition | New |
| Warranty | One Year |
| Efficiency | High |
| Color | White, Grey and Others |
| Export Countries | Morn Than 30 |
| Life | Long |
| Weight | 7-30t |
| Motor Brand | Siemens |
| Quality | Good |
| Service Life | Long |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | CE, ISO |
| Trademark | Shanghai Dingbo |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 55kw |
| Application | Mine |
| Materials | Limestone |
| Outlet Size | 40-100mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | VSI-7611/VSI-8522/VSI-9532/VSI-1140/VSI-1145 |
| Structure | Vertical |
| Capacity(T/H) | 50-620tph |
| Color | Iron Gray |
| Product Name | VSI Vertical Shaft Impact Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Spare Parts Supply | Lifelong Provide |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| After-sales Service | for Whole Using Life |
| Warranty | 1year |
| Theory | High-Speed Grinder |
| Crushing Level | Crushing |
| Application | Railroad, Construction, Metallurgy, Mine |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | VSI-9532 |
| Inlet Size | 0-5mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | Perfect |
| Capacity(T/H) | 180-280tph |
| Input Size/mm | 0-50mm |
| Finished Size/Um | 0-5mm |
| Color | Iron Gray |
| Maintenance | Easy |
| Product Name | VSI Vertical Shaft Impact Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Spare Parts Supply | Lifelong Provide |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 84742090 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 55*2kw |
| Application | Construction |
| Materials | Limestone |
| Outlet Size | 20-50mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | VSI-7611 |
| Inlet Size | <35mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | Perfect |
| Capacity(T/H) | 120-180tph |
| Input Size/mm | 0-35mm |
| Finished Size/Um | 0-5mm |
| Color | Iron Gray |
| Maintenance | Easy |
| Product Name | VSI Vertical Shaft Impact Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Spare Parts Supply | Lifelong Provide |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 84742090 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 4-55*2kw |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Outlet Size | 0-5mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | VSI-9532 |
| Inlet Size | <45mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | Perfect |
| Capacity(T/H) | 350-540tph |
| Color | Iron Gray |
| Product Name | VSI Vertical Shaft Impact Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Spare Parts Supply | Lifelong Provide |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 84742090 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 4-160*2kw |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Outlet Size | 0-5mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | VSI-1263 |
| Inlet Size | <60mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | Perfect |
| Capacity(T/H) | 700-850tph |
| Color | Iron Gray |
| Product Name | VSI Vertical Shaft Impact Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Spare Parts Supply | Lifelong Provide |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 84742090 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 4-315*2kw |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Outlet Size | 0-5mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | VSI-7611/VSI-8522/VSI-9532/VSI-1140/VSI-1145 |
| Inlet Size | <60mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | Perfect |
| Capacity(T/H) | 60-520tph |
| Color | Iron Gray |
| Product Name | VSI Vertical Shaft Impact Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Spare Parts Supply | Lifelong Provide |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 84742090 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 4-55*2kw |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Outlet Size | 0-5mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | VSI-8522/VSI-9532/VSI-1140/VSI-1145/VSI-1263 |
| Inlet Size | <45mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | Perfect |
| Capacity(T/H) | 50-620tph |
| Color | Iron Gray |
| Product Name | VSI Vertical Shaft Impact Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Spare Parts Supply | Lifelong Provide |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 84742090 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 4-160*2kw |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Outlet Size | 0-5mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | VSI-7611/VSI-8522/VSI-9532/VSI-1140/VSI-1145 |
| Structure | Vertical |
| Capacity(T/H) | 50-620tph |
| Color | Iron Gray |
| Product Name | VSI Vertical Shaft Impact Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Spare Parts Supply | Lifelong Provide |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| After-sales Service | for Whole Using Life |
| Warranty | 1year |
| Theory | High-Speed Grinder |
| Crushing Level | Crushing |
| Application | Railroad, Construction, Metallurgy, Mine |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!