Products
Manufacturer of a wide range of products which include Inlet Size 35-300mm AC Motor Spring Cone Stone Crusher for Your Requirement,30-280kw Motor Power Customization Spring Cone Crusher for Medium Hardness,PC400*300 Hammer Crusher...
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PYB600/PYB900/PYB1200/PYB1750/PYB2200 |
| Inlet Size | 35-300mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | 1 Year |
| Capacity(T/H) | 5-800tph |
| Product Name | Spring Cone Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Color | Iron Gray |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Spring Cone Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 30-280kw |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Outlet Size | 3-60mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PYB600/PYB900/PYB1200/PYB1750/PYB2200 |
| Inlet Size | 35-300mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | 1 Year |
| Capacity(T/H) | 5-800tph |
| Product Name | Spring Cone Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Color | Iron Gray |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Spring Cone Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 30-280kw |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Outlet Size | 3-60mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PC400*300/PC600*400/PC800*600/PC1000*800 |
| Inlet Size | <350mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | 1 Year |
| Product Name | Hammer Crusher |
| Capacity(T/H) | 5-150tph |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Hammer Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 11-480kw |
| Application | Stone, Ore, Sand |
| Materials | Ore |
| Outlet Size | <35mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PC SERIES |
| Crushing Degree | Intermediate Crusher |
| Finished Surface | Thread Process |
| Condition | New |
| Color | Black |
| Finished Particle Size | Smaller Than 3mm |
| Capacity | 35t/H-100t/H |
| After Sales Service | Maintenance and Replacement Service for One Year |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | Enterprise Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| After-sales Service | 1year |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Machinery & Hardware, Construction, Mineral Industry, Stone Industry |
| Drive | Hydraulic |
| Crushing Style | Grinding & Impact |
| Compressive Strength (For Crushing) | 250-300MPA |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PC400*300/PC600*400/PC800*600/PC1000*800 |
| Inlet Size | <350mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | 1 Year |
| Product Name | Hammer Crusher |
| Capacity(T/H) | 5-150tph |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Hammer Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 11-480kw |
| Application | Stone, Ore, Sand |
| Materials | Ore |
| Outlet Size | <35mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!