Products
Manufacturer of a wide range of products which include Inlet Size 35-300mm AC Motor Spring Cone Stone Crusher for Your Requirement,30-280kw Motor Power Customization Spring Cone Crusher for Medium Hardness,1 Year After-sales Servi...
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PYB600/PYB900/PYB1200/PYB1750/PYB2200 |
| Inlet Size | 35-300mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | 1 Year |
| Capacity(T/H) | 5-800tph |
| Product Name | Spring Cone Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Color | Iron Gray |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Spring Cone Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 30-280kw |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Outlet Size | 3-60mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PYB600/PYB900/PYB1200/PYB1750/PYB2200 |
| Inlet Size | 35-300mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | 1 Year |
| Capacity(T/H) | 5-800tph |
| Product Name | Spring Cone Crusher |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| Color | Iron Gray |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Years |
| Type | Spring Cone Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 30-280kw |
| Application | Construction |
| Materials | Stone,Ore,Sand |
| Outlet Size | 3-60mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF series |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| Mining Object | Metallic and Non-Metallic Ore Excavator |
| Impact Crusher Installation | Enginners Guide |
| After Sale Service | Engineers Abroad Available |
| Export Markets | Global |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | PF1315Impact Crusher |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai in China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Crushing Equipment |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 200kw |
| Application | Mine |
| Materials | Limestone |
| Inlet Size | 860*1520 |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF-1007 |
| Inlet Size | 250×400mm |
| Condition | New |
| Warranty | One Year |
| Efficiency | High |
| Color | White, Grey and Others |
| Export Countries | Morn Than 30 |
| Life | Long |
| Weight | 7-30t |
| Motor Brand | Siemens |
| Quality | Good |
| Service Life | Long |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | CE, ISO |
| Trademark | Shanghai Dingbo |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 55kw |
| Application | Mine |
| Materials | Limestone |
| Outlet Size | 40-100mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF series |
| Compressive Strength (For Crushing) | >300MPA |
| Crushing Degree | Coarse Crusher |
| Finished Surface | Outer Surface Process |
| Condition | New |
| Color | as Clients Require |
| Size of Unit | Small, Midium, Large, Xl |
| Installation | Free Initial Installation at Home and Abroad |
| After Sales Service | Maintenance and Replacement Service for One Year |
| Wearing Parts | Supplied as Demand, Such as Rollers, Rings |
| Product Type | Cosmetic |
| Transport Package | Standard Container, Negotiable |
| Specification | International |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| After-sales Service | 1year |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Crusher |
| Application | Machinery & Hardware, Art & Craft, Chemical, Construction, Mineral Industry, Stone Industry |
| Drive | Electric |
| Crushing Style | Impact |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF SERIES |
| Finished Surface | Cut Off Tool |
| Condition | New |
| Color | as Clients′ Requirement |
| Model | Any |
| Object | Pavement |
| Tongs′ Features | Adjustable Tongs |
| Cutter Material | High-Speed Steel |
| Principle | Cylinder Culling |
| Transport Package | Standard Container |
| Specification | ISO9001 |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 84742090 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Impact Crusher |
| Application | Machinery & Hardware, Art & Craft, Chemical, Construction, Mineral Industry, Stone Industry |
| Drive | Electric |
| Crushing Style | Grinding and Impact |
| Compressive Strength (For Crushing) | 250-300MPA |
| Crushing Degree | Coarse Crusher |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF1214/PF1315/PF-1515/PF-1520/PF1210/PF1010 |
| Inlet Size | 300-700mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| Capacity(T/H) | 35-550tph |
| Product Name | Impact Crusher |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 55-440kw |
| Application | Stone,Ore,Sand |
| Materials | Ore |
| Outlet Size | 5-40mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF1214/PF1315/PF-1515/PF-1520/PF-1007/PF1010 |
| Inlet Size | 300-700mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| Capacity(T/H) | 35-550tph |
| Product Name | Impact Crusher |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 55-440kw |
| Application | Stone, Ore, Sand |
| Materials | Ore |
| Outlet Size | 5-40mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF1214/PF1315/PF-1515/PF-1520/PF-1007/PF1010 |
| Inlet Size | 300-700mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| Capacity(T/H) | 35-550tph |
| Product Name | Impact Crusher |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 55-440kw |
| Application | Stone,Ore,Sand |
| Materials | Ore |
| Outlet Size | 5-40mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price:
| Model NO. | PF1214/PF1315/PF-1515/PF-1520/PF-1007/PF1010 |
| Inlet Size | 300-700mm |
| Condition | New |
| Warranty | 1year |
| After-sales Service | 1year |
| Capacity(T/H) | 35-550tph |
| Product Name | Impact Crusher |
| Quality | Advanced Technology |
| Installation | Under Technical Guidance |
| After-Sale Service | Problems Within 48 Hours |
| Transport Package | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Specification | Standard |
| Trademark | Dingbo Machinery |
| Origin | Shanghai, China |
| HS Code | 8474209000 |
| Supply Ability | 100sets/Month |
| Type | Impact Crusher |
| Motor Type | AC Motor |
| Motor Power | 55-440kw |
| Application | Stone, Ore, Sand |
| Materials | Ore |
| Outlet Size | 5-40mm |
| Customization | Available | Customized Request |
| Packaging Details | Normal Packing Ls in Wooden Cases |
| Delivery Time | Peak Season Lead Time: 1-3 months, Off Season Lead Time: one month |
| Payment Terms | LC, T/T, D/P, PayPal, Western Union, Small-amount payment, Money Gram |
| Certification | ISO 9001, ISO 9000, ISO 14001, ISO 14000, ISO 20000, QC 080000 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!