
16 Floor, Unit B, Jiatai International Mansion, No 41, Dongsihuan Zhong Road, Chaoyang District, Beijing
Products
Manufacturer of a wide range of products which include Waterproof Gray PVC Garage Flooring Tile For Indoor Outdoor,Textured PVC Interlocking Garage Tiles 6.5mm Anti Uv Anti Aging Anti Impact,Gray Garage Floor Tile Mats Interlockin...
MOQ: 300 pieces
Price:
| Color | Various Colors Available |
| Thickness | 6.5mm |
| Size | 498*498*6.5mm |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Material | PVC |
| Usage | Garage/ Workshop/ Warehouse/ Factory |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Surface Treatment | Textured |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Size | 498*498*6.5mm |
| Installation Method | Interlocking |
| Pattern | Textured/Diamond/Coin |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Surface Treatment | Textured |
| Color | Various Colors Available |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Thickness | 6.5mm |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Style | Modern |
| Usage | Indoor, Outdoor |
| Installation | Interlock |
| Quantity Per Box | 25pieces |
| Application | Garage, Patio, Kitchen, Bathroom |
| Shape | Square |
| Surface Finish | Matte |
| Size | 15.75x15.75inches |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Resistance | Scratch, Stain, Chemical |
| Application | Garage, Patio, Kitchen, Bathroom |
| Water Absorption | Less Than 0.5% |
| Size | 15.75x15.75inches |
| Surface Finish | Matte |
| Style | Modern |
| Installation | Interlock |
| Usage | Indoor, Outdoor |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Material | Plastic |
| Color | Grey |
| Installation | Interlock |
| Quantity Per Box | 25pieces |
| Size | 15.75x15.75inches |
| Resistance | Scratch, Stain, Chemical |
| Surface Finish | Matte |
| Usage | Indoor, Outdoor |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Quantity Per Box | 25pieces |
| Size | 15.75x15.75inches |
| Resistance | Scratch, Stain, Chemical |
| Style | Modern |
| Usage | Indoor, Outdoor |
| Color | Grey |
| Material | Plastic |
| Installation | Interlock |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Resistance | Scratch, Stain, Chemical |
| Size | 15.75x15.75inches |
| Quantity Per Box | 25pieces |
| Material | Plastic |
| Application | Garage, Patio, Kitchen, Bathroom |
| Water Absorption | Less Than 0.5% |
| Surface Finish | Matte |
| Color | Grey |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Quantity Per Box | 25pieces |
| Installation | Interlock |
| Resistance | Scratch, Stain, Chemical |
| Material | Plastic |
| Water Absorption | Less Than 0.5% |
| Usage | Indoor, Outdoor |
| Style | Modern |
| Application | Garage, Patio, Kitchen, Bathroom |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Water Absorption | Less Than 0.5% |
| Size | 15.75x15.75inches |
| Style | Modern |
| Application | Garage, Patio, Kitchen, Bathroom |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Matte |
| Quantity Per Box | 25pieces |
| Shape | Square |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Color | Grey |
| Quantity Per Box | 25pieces |
| Size | 15.75x15.75inches |
| Application | Garage, Patio, Kitchen, Bathroom |
| Surface Finish | Matte |
| Shape | Square |
| Material | Plastic |
| Usage | Indoor, Outdoor |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!