
16 Floor, Unit B, Jiatai International Mansion, No 41, Dongsihuan Zhong Road, Chaoyang District, Beijing
Products
Manufacturer of a wide range of products which include Waterproof Gray PVC Garage Flooring Tile For Indoor Outdoor,Textured PVC Interlocking Garage Tiles 6.5mm Anti Uv Anti Aging Anti Impact,Interlocking Garage Floor Tiles Heavy D...
MOQ: 300 pieces
Price:
| Color | Various Colors Available |
| Thickness | 6.5mm |
| Size | 498*498*6.5mm |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Material | PVC |
| Usage | Garage/ Workshop/ Warehouse/ Factory |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Surface Treatment | Textured |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Size | 498*498*6.5mm |
| Installation Method | Interlocking |
| Pattern | Textured/Diamond/Coin |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Surface Treatment | Textured |
| Color | Various Colors Available |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Thickness | 6.5mm |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Weight | 620g Per Tile |
| Temperature Range | -22°F To 176°F |
| Thickness | 18mm |
| Surface | 3D RIB Texture |
| Installation Method | Interlocking |
| Size | 15.75x 15.75 Inches |
| Material | PP |
| Durability | Heavy Duty |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Usage | Garage, Workshop, Basement |
| Warranty | 2Years |
| Resistance | Waterproof |
| Durability | Heavy Duty |
| Weight | 620g Per Tile |
| Cleaning Method | Sweep Or Mop |
| Color | Black |
| Installation Method | Interlocking |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Cleaning Method | Sweep Or Mop |
| Size | 15.75x 15.75 Inches |
| Resistance | Waterproof |
| Color | Black |
| Temperature Range | -22°F To 176°F |
| Installation Method | Interlocking |
| Surface | 3D RIB Texture |
| Thickness | 18mm |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Usage | Garage, Workshop, Basement |
| Color | Black |
| Surface | 3D RIB Texture |
| Durability | Heavy Duty |
| Thickness | 18mm |
| Weight | 620g Per Tile |
| Installation Method | Interlocking |
| Material | PP |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Usage | Garage, Workshop, Basement |
| Color | Black |
| Surface | 3D RIB Texture |
| Durability | Heavy Duty |
| Thickness | 18mm |
| Weight | 620g Per Tile |
| Installation Method | Interlocking |
| Material | PP |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Cleaning Method | Sweep Or Mop |
| Temperature Range | -22°F To 176°F |
| Warranty | 2Years |
| Durability | Heavy Duty |
| Thickness | 18mm |
| Installation Method | Interlocking |
| Color | Black |
| Weight | 620g Per Tile |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Warranty | 2Years |
| Resistance | Waterproof |
| Size | 15.75x 15.75 Inches |
| Material | PP |
| Weight | 620g Per Tile |
| Installation Method | Interlocking |
| Temperature Range | -22°F To 176°F |
| Color | Black |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Warranty | 2Years |
| Resistance | Waterproof |
| Surface | 3D RIB Texture |
| Weight | 620g Per Tile |
| Thickness | 18mm |
| Usage | Garage, Workshop, Basement |
| Temperature Range | -22°F To 176°F |
| Size | 15.75x 15.75 Inches |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!