
16 Floor, Unit B, Jiatai International Mansion, No 41, Dongsihuan Zhong Road, Chaoyang District, Beijing
Products
Manufacturer of a wide range of products which include Ribbed Surface Workshop Floor Tiles 18mm Race Deck Garage Floor Tiles,18mm Interlocking Workshop Flooring UV Resistant Plastic Garage Tiles,Waterproof Gray PVC Garage Flooring...
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Warranty | 2 Years |
| Color | Many Colors Available |
| Material | Epoxy |
| Thickness | 18mm |
| Suitable For | Garages, Workshops, Showrooms |
| Uv Resistant | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Surface Type | Rib |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Thickness | 18mm |
| Color | Many Colors Available |
| Suitable For | Garages, Workshops, Showrooms |
| Slip Resistance | High |
| Waterproof | Yes |
| Uv Resistant | Yes |
| Maintenance | Easy To Clean |
| Installation Method | Interlocking |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Color | Various Colors Available |
| Thickness | 6.5mm |
| Size | 498*498*6.5mm |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Material | PVC |
| Usage | Garage/ Workshop/ Warehouse/ Factory |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Surface Treatment | Textured |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Size | 498*498*6.5mm |
| Installation Method | Interlocking |
| Pattern | Textured/Diamond/Coin |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Surface Treatment | Textured |
| Color | Various Colors Available |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Thickness | 6.5mm |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Surface Treatment | Textured |
| Material | PVC |
| Pattern | Textured/Diamond/Coin |
| Color | Various Colors Available |
| Size | 498*498*6.5mm |
| Thickness | 6.5mm |
| Installation Method | Interlocking |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Material | PVC |
| Thickness | 6.5mm |
| Installation Method | Interlocking |
| Pattern | Textured/Diamond/Coin |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Usage | Garage/ Workshop/ Warehouse/ Factory |
| Surface Treatment | Textured |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Material | PVC |
| Thickness | 6.5mm |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Color | Various Colors Available |
| Installation Method | Interlocking |
| Surface Treatment | Textured |
| Size | 498*498*6.5mm |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!