
16 Floor, Unit B, Jiatai International Mansion, No 41, Dongsihuan Zhong Road, Chaoyang District, Beijing
Products
Manufacturer of a wide range of products which include Waterproof Gray PVC Garage Flooring Tile For Indoor Outdoor,Textured PVC Interlocking Garage Tiles 6.5mm Anti Uv Anti Aging Anti Impact,Ribbed Surface Workshop Floor Tiles 18m...
MOQ: 300 pieces
Price:
| Color | Various Colors Available |
| Thickness | 6.5mm |
| Size | 498*498*6.5mm |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Material | PVC |
| Usage | Garage/ Workshop/ Warehouse/ Factory |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Surface Treatment | Textured |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Size | 498*498*6.5mm |
| Installation Method | Interlocking |
| Pattern | Textured/Diamond/Coin |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Surface Treatment | Textured |
| Color | Various Colors Available |
| Features | Durable, Waterproof, Anti-slip, Easy To Clean |
| Thickness | 6.5mm |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | PVC498 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Warranty | 2 Years |
| Color | Many Colors Available |
| Material | Epoxy |
| Thickness | 18mm |
| Suitable For | Garages, Workshops, Showrooms |
| Uv Resistant | Yes |
| Waterproof | Yes |
| Surface Type | Rib |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Thickness | 18mm |
| Color | Many Colors Available |
| Suitable For | Garages, Workshops, Showrooms |
| Slip Resistance | High |
| Waterproof | Yes |
| Uv Resistant | Yes |
| Maintenance | Easy To Clean |
| Installation Method | Interlocking |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Size | 400*400*18mm |
| Uv Resistant | Yes |
| Slip Resistance | High |
| Maintenance | Easy To Clean |
| Suitable For | Garages, Workshops, Showrooms |
| Thickness | 18mm |
| Surface Type | Rib |
| Installation Method | Interlocking |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Color | Many Colors Available |
| Thickness | 18mm |
| Maintenance | Easy To Clean |
| Durability | High |
| Material | Epoxy |
| Resistance | Chemicals, Oil, Stains |
| Installation Method | Interlocking |
| Size | 400*400*18mm |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Installation Method | Interlocking |
| Uv Resistant | Yes |
| Maintenance | Easy To Clean |
| Durability | High |
| Slip Resistance | High |
| Material | Epoxy |
| Surface Type | Rib |
| Color | Many Colors Available |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Waterproof | Yes |
| Material | Epoxy |
| Resistance | Chemicals, Oil, Stains |
| Uv Resistant | Yes |
| Slip Resistance | High |
| Thickness | 18mm |
| Color | Many Colors Available |
| Surface Type | Rib |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Size | 400*400*18mm |
| Color | Many Colors Available |
| Thickness | 18mm |
| Suitable For | Garages, Workshops, Showrooms |
| Resistance | Chemicals, Oil, Stains |
| Warranty | 2 Years |
| Surface Type | Rib |
| Waterproof | Yes |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
MOQ: 300 pieces
Price:
| Packaging Details | 25pcs / box |
| Installation Method | Interlocking |
| Thickness | 18mm |
| Warranty | 2 Years |
| Maintenance | Easy To Clean |
| Resistance | Chemicals, Oil, Stains |
| Waterproof | Yes |
| Color | Many Colors Available |
| Slip Resistance | High |
| Brand Name | SILK |
| Model Number | 3D-cubic |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!