Products
Manufacturer of a wide range of products which include Square Wire and Mesh for Prison Barb Wire Fence Coil Weight 10kg-800kgs/coil,EX-WORK Term Galvanized Iron Wire Bwg 21 for Wire and Mesh Coil Weight 10kg,Carbon Steel Argon/CO2...
MOQ: 1000KGS
Price: Base on customer quantity
| Packaging Details | base on customer requirement |
| Delivery Time | 15 days after receiving 30% advance payment |
| Payment Terms | 30% in advance, 70% before loading |
| Supply Ability | 10000 tons per month |
| Feature | Great Protection |
| Barb Distance | 75mm~150mm |
| Key Words | Prison Barb Wire Fence |
| Function | Baling Wire |
| Grade | Galvanized |
| Coil | 8/25/50/100kgs |
| Port | Tianjin Qingdao Shanghai |
| Coil Weight | 10kg-800kgs/coil |
| Brand Name | BESTOP |
| Model Number | TOP001 |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO, CE |
MOQ: 1000KGS
Price: Base on customer quantity
| Packaging Details | base on customer requirement |
| Delivery Time | 15 days after receiving 30% advance payment |
| Payment Terms | 30% in advance, 70% before loading |
| Supply Ability | 10000 tons per month |
| Corrosion | Well Corrosion Resistant |
| Feature | Great Protection |
| Hole Shape | Square, Rectangular |
| Function | Baling Wire |
| Width | 0.5m - 2.5m |
| Key Words | Prison Barb Wire Fence |
| Port | Tianjin Qingdao Shanghai |
| Coil | 8/25/50/100kgs |
| Brand Name | BESTOP |
| Model Number | TOP001 |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO, CE |
MOQ: 1000KGS
Price: 0.7USD/KG
| Packaging Details | 5KG, 15KG |
| Delivery Time | 15 days after receiving 30% advance payment |
| Payment Terms | 30% in advance, 70% before loading |
| Supply Ability | 10000 tons per month |
| Impact Strength | 30 Ft-lbs |
| Welding Process | MIG |
| Product Name | ER70S-6 MIG WIRE |
| Packaging | Spool |
| Application | Sheet Metal |
| Color Code | Copper |
| Yield Strength | 55,000 Psi |
| Material | Carbon Steel |
| Brand Name | BESTOP |
| Model Number | 0.8mm |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO, CE |
MOQ: 1000KGS
Price: 0.7USD/KG
| Packaging Details | 5KG, 15KG |
| Delivery Time | 15 days after receiving 30% advance payment |
| Payment Terms | 30% in advance, 70% before loading |
| Supply Ability | 10000 tons per month |
| Product Name | ER70S-6 MIG WIRE |
| Diameter | 0.035 |
| Shielding Gas | Argon/CO2 Mix |
| Application | Sheet Metal |
| Material | Carbon Steel |
| Packaging | Spool |
| Tensile Strength | 70,000 Psi |
| Elongation | 20% |
| Brand Name | BESTOP |
| Model Number | 0.8mm |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO, CE |
MOQ: 1000KGS
Price: 0.7USD/KG
| Packaging Details | 5KG, 15KG |
| Delivery Time | 15 days after receiving 30% advance payment |
| Payment Terms | 30% in advance, 70% before loading |
| Supply Ability | 10000 tons per month |
| Material | Carbon Steel |
| Product Name | ER70S-6 MIG WIRE |
| Yield Strength | 55,000 Psi |
| Tensile Strength | 70,000 Psi |
| Elongation | 20% |
| Packaging | Spool |
| Impact Strength | 30 Ft-lbs |
| Application | Sheet Metal |
| Brand Name | BESTOP |
| Model Number | 0.8mm |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO, CE |
MOQ: 1000KGS
Price: 0.7USD/KG
| Packaging Details | 5KG, 15KG |
| Delivery Time | 15 days after receiving 30% advance payment |
| Payment Terms | 30% in advance, 70% before loading |
| Supply Ability | 10000 tons per month |
| Elongation | 20% |
| Diameter | 0.035 |
| Melting Point | 2,500°F |
| Yield Strength | 55,000 Psi |
| Tensile Strength | 70,000 Psi |
| Product Name | ER70S-6 MIG WIRE |
| AWS Classification | ER70S-6 |
| Packaging | Spool |
| Brand Name | BESTOP |
| Model Number | 0.8mm |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO, CE |
MOQ: 1000KGS
Price: 0.7USD/KG
| Packaging Details | 5KG, 15KG |
| Delivery Time | 15 days after receiving 30% advance payment |
| Payment Terms | 30% in advance, 70% before loading |
| Supply Ability | 10000 tons per month |
| Weight | 10 Lbs |
| Melting Point | 2,500°F |
| Welding Process | MIG |
| Diameter | 0.035 |
| Material | Carbon Steel |
| Elongation | 20% |
| Tensile Strength | 70,000 Psi |
| Yield Strength | 55,000 Psi |
| Brand Name | BESTOP |
| Model Number | 0.8mm |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO, CE |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!