China SVGA 82PPI ET121S0M-N10 TFT BOE LCD Module For Medical Imaging
  1. China SVGA 82PPI ET121S0M-N10 TFT BOE LCD Module For Medical Imaging
  2. China SVGA 82PPI ET121S0M-N10 TFT BOE LCD Module For Medical Imaging
  3. China SVGA 82PPI ET121S0M-N10 TFT BOE LCD Module For Medical Imaging
SVGA 82PPI ET121S0M-N10 TFT BOE LCD Module For Medical Imaging
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name ET121S0M-N10
Diagonal Size 12.1"
Resolution 800(RGB)×600, SVGA 82PPI
Display size 246(W)×184.5(H) mm
Bezel Opening 249.05(W)×188.3(H) mm
Outline(mm) 279(W)×209(H)×9.3(D)
Brightness 450 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Mass 500g (Max.)
Used for Industrial / Medical Imaging
Brand Name BOE
Model Number ET121S0M-N10
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name ET121S0M-N10 Diagonal Size 12.1"
Resolution 800(RGB)×600, SVGA 82PPI Display size 246(W)×184.5(H) mm
Bezel Opening 249.05(W)×188.3(H) mm Outline(mm) 279(W)×209(H)×9.3(D)
Brightness 450 (Typ.)(cd/m²) Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Mass 500g (Max.) Used for Industrial / Medical Imaging
Brand Name BOE Model Number ET121S0M-N10
Place of Origin China
High Light Medical Imaging BOE LCD ModuleTFT BOE LCD ModuleET121S0M-N10 TFT LCD Display
12.1 Inch ET121S0M-N10 TFT BOE LCD Module For Medical Imaging
BOE 12.1 inch ET121S0M-N10 lcd module for medical imaging
ET121S0M-N10 Product details :
BOE LCD Screen ET121S0M-N10
Brand BOE
Model P/N ET121S0M-N10
Diagonal Size 12.1"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 246(W)×184.5(H) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 450 (Typ.)(cd/m²)
Viewing Angle 80/80/65/75 (Typ.)(CR≥10)
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Good View at 12 o'clock
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Color Depth 262K/16.7M 58% NTSC
Backlight 9S2P WLED , 50K hours , With LED Driver
Mass 500g (Max.)
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C