China For Medical Imaging NL160120AC27-22B LCD display screen
  1. China For Medical Imaging NL160120AC27-22B LCD display screen
For Medical Imaging NL160120AC27-22B LCD display screen
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name NL160120AC27-22B
Diagonal Size 21.3"
Resolution 1600(RGB)×1200, UXGA 94PPI
Active Area 432(W)×324(H) mm
Outline (mm) 457(W)×350(H)×37(D) mm
Pixel layout RGB Vertical Stripe
Luminance 860 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1050:1 (Typ.) (TM)
Brand Name NEC
Model Number NL160120AC27-22B
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name NL160120AC27-22B Diagonal Size 21.3"
Resolution 1600(RGB)×1200, UXGA 94PPI Active Area 432(W)×324(H) mm
Outline (mm) 457(W)×350(H)×37(D) mm Pixel layout RGB Vertical Stripe
Luminance 860 cd/m² (Typ.) Contrast Ratio 1050:1 (Typ.) (TM)
Brand Name NEC Model Number NL160120AC27-22B
Place of Origin China
NL160120AC27-22B LCD Panel Product details :
NEC LCD Screen NL160120AC27-22B
Manufacturer NEC
Model Name NL160120AC27-22B
Screen Size 21.3inch
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Active Area 432(W)×324(H) mm
Bezel Opening 457(W)×350(H) ×37(D) mm
Outline (mm) 457(W)×350(H) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (2H)
Luminance 860 cd/m² (Typ.)
Viewing angle 88/88/88/88 (Typ.)(CR≥10)
Response 18/17 (Typ.)(Tr/Td)
Best View on Symmetry
Work Mode UA-SFT, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 100% sRGB
Backlight 16 pcs CCFL , With Inverter
Weight 2.60/2.80Kgs (Typ./Max.)
Used for Medical Imaging
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 40 pins Connector
Voltage Supply 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 55 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C