China G213QAN02.0 21.3 inch original tft Medical lcd panel
  1. China G213QAN02.0 21.3 inch original tft Medical lcd panel
  2. China G213QAN02.0 21.3 inch original tft Medical lcd panel
G213QAN02.0 21.3 inch original tft Medical lcd panel
  1. MOQ: 2 pcs
  2. Price: Negotiable
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T, Western Union
Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days
Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G213QAN02.0
Diagonal Size 21.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1536(RGB)×2048, QXGA 120PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 324.864(W)×433.152(H) mm
Operating Mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Light Source WLED, 50K hours
View Direction Symmetry
Designed For Medical Imaging
Brand Name AUO
Model Number G213QAN02.0
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T, Western Union Supply Ability 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time 7 Days Packaging Details Original packaging/conventional packaging box
Model Name G213QAN02.0 Diagonal Size 21.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM Resolution 1536(RGB)×2048, QXGA 120PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe Active Area 324.864(W)×433.152(H) mm
Operating Mode AHVA, Normally Black, Transmissive Light Source WLED, 50K hours
View Direction Symmetry Designed For Medical Imaging
Brand Name AUO Model Number G213QAN02.0
Place of Origin China
G213QAN02.0 LCD Panel Product details :
Brand AUO
Model P/N G213QAN02.0
Diagonal Size 21.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Bezel Opening 327.66(W)×435.95(H) mm
Outline Dim. 336(H)×453.1(V)×18.4(D) mm
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1800:1 (Typ.) (TM)
View Direction Symmetry
Response Time 20 (Typ.)(G to G)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Support Color 1.07B 100%sRGB
Light Source WLED, 50K hours
Weight 2.66Kgs (Typ.)
Designed For Medical Imaging
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Interface Type LVDS (4 ch, 10-bit), 82 pinsConnector
Power Supply 12.0V (Typ.)
Environment Operating Temperature: 0 ~ 60 °C ; Storage Temperature: -20 ~ 60 °C