Products
Manufacturer of a wide range of products which include Double Frequency 4000mm Multideck Linear Vibrating Screen,Stainless Steel 10mm SUS304 Horizontal Vibrating Screen,High Capacity Tubular Vibratory Feeder,etc
MOQ: 1
Price: Customized
| Payment Terms | Western Union |
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| product name | Double Frequency Vibrating Screen Efficient Screening Of Sticky Material |
| material | steel |
| application | anti block deck mesh |
| size | customer request |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Payment Terms | Western Union |
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| product name | Heavy Duty Vibrating Screen |
| material | steel |
| application | anti block deck mesh |
| size | customer request |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Payment Terms | Western Union |
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| product name | Tubular Vibratory Feeder |
| material | steel |
| application | handling and dosing of free flowing bulk material |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Payment Terms | Western Union |
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| product name | Long Distance Vibratory Feeder |
| material | steel |
| length | nominal length up to 22,000mm |
| width | nominal width up to 900mm |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Compact Magnetic Vibratory Tubular Feeder |
| material | steel |
| application | For handling and dosing of free flowing bulk material |
| capacity | Suitable for low capacity requirement |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Motor Driven(Mounted on the top) Vibratory Tubular Feeder |
| material | steel |
| application | For handling of free flowing bulk material |
| size | norminal length up to 9000mm |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| drive by | VRV unbalanced motor |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | magnetic vibratory tubular feeder |
| material | steel |
| application | handling and dosing of free flowing bulk material |
| size | customer request |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| conveying speed | adjustable by controller |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Motor Driven(Mounted At The Bottom) Vibratory Tubular Feeder |
| material | steel |
| application | For handling free flowing bulk material |
| size | norminal length up to 9000mm |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!