Products
Manufacturer of a wide range of products which include Stepless Adjustment Linear Electromagnetic Vibrator EV Serial,VRV Compact Food Grade SS304 Magnetic Vibrator Motor,VRV Closed Designed Trough Magnetic Vibratory Feeder,etc
MOQ: 1
Price: Depend on power
| Payment Terms | Western Union |
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| product name | Electromagnetic Vibrator |
| controlled by | VRV CV magnetic controller |
| design | full sealed |
| conveying rate | 0-100% stepless adjustment, immediate start/stop after switching |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
| Model Number | EV100-50 |
MOQ: 1
Price: Depend on power
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Electromagnetic Vibrator -food grade |
| material | SS304 |
| application | food or pharmaceutical industry |
| color | no coating |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Model Number | BM |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Magnetic Vibratory Trough Feeder |
| material | steel |
| application | require high dosing accurancy |
| drive by | VRV EV magenetic vibrator |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Food Grade Open design Compact Magnetic Vibratory Feeder |
| material | SS304 food grade |
| application | food or pharmaceutical industry |
| drive by | VRV BM compact magnetic vibrator |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | food grade Enclosed Design Compact Magnetic Vibratory Feeder |
| material | SS304 food grade |
| application | food or pharmaceutical industries |
| drive by | VRV BM compact magnetic vibrator |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Dustproof Compact Magnetic Vibratory Feeder |
| material | steel |
| application | Tailor made for handling not too unwieldy material |
| drive by | VRV BM compact magnetic vibrator |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Food Grade Open design Compact Magnetic Vibratory Feeder |
| material | SS304 food grade |
| application | food or pharmaceutical industry |
| drive by | VRV BM compact magnetic vibrator |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | food grade Enclosed Design Compact Magnetic Vibratory Feeder |
| material | SS304 food grade |
| application | food or pharmaceutical industries |
| drive by | VRV BM compact magnetic vibrator |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Dustproof Compact Magnetic Vibratory Feeder |
| material | steel |
| application | Tailor made for handling not too unwieldy material |
| drive by | VRV BM compact magnetic vibrator |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Food Grade Open design Compact Magnetic Vibratory Feeder |
| material | SS304 food grade |
| application | food or pharmaceutical industry |
| drive by | VRV BM compact magnetic vibrator |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!