Products
Manufacturer of a wide range of products which include Stepless Adjustment Linear Electromagnetic Vibrator EV Serial,VRV Compact Food Grade SS304 Magnetic Vibrator Motor,Anti Jam Horizontal Seamless 200mm Silo Bin Activator,etc
MOQ: 1
Price: Depend on power
| Payment Terms | Western Union |
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| product name | Electromagnetic Vibrator |
| controlled by | VRV CV magnetic controller |
| design | full sealed |
| conveying rate | 0-100% stepless adjustment, immediate start/stop after switching |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
| Model Number | EV100-50 |
MOQ: 1
Price: Depend on power
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | Electromagnetic Vibrator -food grade |
| material | SS304 |
| application | food or pharmaceutical industry |
| color | no coating |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Model Number | BM |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Payment Terms | Western Union |
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| product name | bin activator |
| material | steel |
| allication | enhence the fluidity of powdery bulk materials |
| size | customer request |
| voltage | 220V/380V/415V |
| frequency | 50Hz Or 60Hz |
| Brand Name | VRV |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | bin activator |
| material | mild steel |
| application | Enhence The Fluidity Of Powdery Bulk Materials |
| outlet diameter | 406mm |
| qty.of motors | 2 |
| voltages | 220V/380V/415V |
| Brand Name | VRV |
| Model Number | BA2350-TT |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | bin activator |
| material | mild steel |
| application | Enhence The Fluidity Of Powdery Bulk Materials |
| outlet diameter | 406mm |
| qty.of motors | 2 |
| voltages | 220V/380V/415V |
| Brand Name | VRV |
| Model Number | BA2100 |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | bin activator |
| material | mild steel |
| application | Enhence The Fluidity Of Powdery Bulk Materials |
| outlet diameter | 406mm |
| qty.of motors | 2 |
| voltages | 220V/380V/415V |
| Brand Name | VRV |
| Model Number | BA2100-TT |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | bin activator |
| material | mild steel |
| application | Enhence The Fluidity Of Powdery Bulk Materials |
| outlet diameter | 323mm |
| qty.of motors | 2 |
| voltages | 220V/380V/415V |
| Brand Name | VRV |
| Model Number | BA1800-TT |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | bin activator |
| material | mild steel |
| application | Enhence The Fluidity Of Powdery Bulk Materials |
| outlet diameter | 323mm |
| Qty.of motors | 1 |
| voltages | 220V/380V/415V |
| Brand Name | VRV |
| Model Number | BA1500-TT |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | bin activator |
| material | mild steel |
| application | Enhence The Fluidity Of Powdery Bulk Materials |
| outlet diameter | 273mm |
| Qty.of motors | 1 |
| Voltages | 220V/380V/415V |
| Brand Name | VRV |
| Model Number | BA1250-TT |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Customized
| Delivery Time | 2-8 weeks |
| Packaging Details | W/C |
| product name | bin activator |
| material | mild steel |
| application | Enhence The Fluidity Of Powdery Bulk Materials |
| outlet diameter | 273mm |
| Qty.of motors | 1 |
| voltages | 220V/380V/415V |
| Brand Name | VRV |
| Model Number | BA1000-TT |
| Certification | ISO 9001 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!