Products
Manufacturer of a wide range of products which include OEM CR Foam Sheet Neoprene Rubber Foam Closed Cell Foam Customizable,Custom Vacuum Sealer Foam Gasket for Commercial and Household Vacuum Machines,OEM EVA Foam Sheet Roll Pink...
MOQ: 100pcs
Price:
| Payment Terms | T/T,Paypal |
| Supply Ability | 50 m³ per day |
| Delivery Time | 5 work dyas |
| Packaging Details | woven bag packaging |
| Material | Chloroprene Rubber (CR) / Neoprene |
| Foam Type | Closed Cell Foam |
| Thickness | 1mm – 50mm (Customizable) |
| Temperature Resistance | -40°C to +120°C |
| Color | Black / White / Grey / Custom |
| Brand Name | SR |
| Model Number | CR Rubber Foam |
| Certification | ISO 9001:2015 ROHS SGS |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1000pcs
Price:
| Payment Terms | T/T,Paypal |
| Supply Ability | 5000 pcs per day |
| Delivery Time | 5-8 work days |
| Packaging Details | box |
| Material | CR foam |
| Density | 170 kg/m³ |
| Thinckness | 0.7-0.8cm |
| Size | customization |
| Color | Black |
| Brand Name | SR |
| Model Number | Sealer Foam Gasket |
| Certification | RHOS;SGS |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 20 pcs
Price:
| Payment Terms | T/T,paypal |
| Supply Ability | 50 m³ per day |
| Material | EVA (Ethylene-Vinyl Acetate) |
| Density | 20–200 kg/m³ (customizable) |
| Hardness | 15–80 Shore C |
| Water Absorption | ≤0.02 g/cm³ |
| Elongation | ≥100% |
| Brand Name | SR |
| Model Number | EVA Foam |
| Certification | ISO 9001:2015 ROHS SGS |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 50 pcs
Price:
| Payment Terms | T/T,Paypal |
| Supply Ability | 500 pcs per days |
| Delivery Time | 5 work days |
| Packaging Details | carton packing |
| Material | EVA Foam |
| Hardness | 30-60 shore C |
| Thinkness | 60-80mm |
| Color | Custom Colors Available |
| Shape | Custom Shapes And Pattern |
| Brand Name | SR |
| Model Number | EVA Floating Mahjong Table |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 500 pcs
Price:
| Payment Terms | T/T,Paypal |
| Supply Ability | 5000 pcs per day |
| Delivery Time | 8 work days |
| Packaging Details | carton packing |
| Material | EVA Foam |
| Density | 25-55 kg/m³ |
| Color | Black |
| Thinkness | 5-15mm Customizable |
| Size | Customized according to customer requirements |
| Brand Name | SR |
| Model Number | Floor squeegee foam |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 100㎡
Price:
| Payment Terms | T/T,Paypal |
| Supply Ability | 5000㎡ per day |
| Delivery Time | 10 work days |
| Material | Cross Linked Polyethylene (XPE) |
| Structure | Closed-cell foam |
| Thickness | 1mm – 100mm (customizable) |
| Density | 25–100 kg/m³ (customizable) |
| Color | Black, White, Grey, or customized |
| Brand Name | SR |
| Model Number | XPE Foam |
| Certification | ISO9001 RHOS |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!