Products
Manufacturer of a wide range of products which include Automatic Foot Bath Liquid Case Packing Machine with Precision Robotic Handling,Automatic Bottled Health Beverage Case Packing Machine with Servo Collation and,Automatic Ferti...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Overall Dimensions | 5700mm×2400mm×2800mm |
| Machine Weight | 15000KG |
| Applicable Carton Size | Min: L200 mm × W150 mm × H100 mm,Max: L500 mm × W400 mm × H450 mm |
| Packing Speed | 4–16 cartons/min |
| Power Supply | 380V, 50Hz |
| Installed Powe | 4 KW |
| Air Consumption | 80 L/min |
| Air Pressure | 0.6 MPa |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
| Model Number | SZX-1 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Power Supply | 380V, 50Hz |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Filling Heads | 6 Heads |
| Production Capacity | Approx. 400 Barrels / Hour (Based on 10L volume) |
| Filling Volume Range | 5 L – 30 L |
| Power Supply | AC 380V ; 50Hz |
| Power | 3 kW |
| Machine Dimensions (L×W×H) | 3000 mm × 1900 mm × 2300 mm |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
| Model Number | 6-Head |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | 8-Head |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | DGP-C-4-2 |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 Sets / Month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Export Non-Fumigation Wooden Crate with Internal Reinforcement |
| Machine Type | Automatic Cosmetic Liquid Filling Machine |
| Product Type | Essence Water / Toner / Cosmetic Lotion |
| Filling Structure | Diving Anti-Drip Filling Technology |
| Filling Capacity | 30ml–1000ml |
| Filling Heads | 4 / 6 / 8 Heads Optional |
| Production Capacity | Up to 6000 Bottles Per Hour |
| Filling Accuracy | ±0.5% |
| Bottle Compatibility | Round / Square / Cosmetic Custom Bottles |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | GSP-H12 |
| Certification | CE/ISO/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 Sets / Month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Export Non-Fumigation Wooden Crate with Internal Reinforcement |
| Product Type | Honey / Syrup / Jam / Thick Sauce |
| Filling Structure | Diving Anti-Drip Filling Technology |
| Filling Capacity | 50ml–5000ml |
| Filling Heads | 2 / 4 / 6 Heads Optional |
| Production Capacity | Up to 4000 Bottles Per Hour |
| Filling Accuracy | ±0.5% |
| Optional Modules | Automatic Capping / Labeling / Coding |
| Bottle Compatibility | Glass Bottles / Plastic Bottles / Honey Jars |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | GSP-H6 |
| Certification | CE/ISO/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 Sets / Month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Export Non-Fumigation Wooden Crate with Internal Reinforcement |
| Product Type | Cosmetic Cream / Lotion / Ointment / Paste |
| Filling Capacity | 10ml–5000ml |
| Filling Heads | 2 / 4 / 6 / 8 Heads Optional |
| Production Capacity | Up to 5000 Containers Per Hour |
| Filling Accuracy | ±0.5% |
| Optional Modules | Automatic Capping / Labeling / Coding |
| Hygienic Standard | GMP Cosmetic Production Standard |
| Container Compatibility | Cosmetic Jars / Bottles / Custom Containers |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | GSP-H4 |
| Certification | CE/ISO/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 Sets / Month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Export Non-Fumigation Wooden Crate with Internal Reinforcement |
| Product Type | Shampoo / Conditioner / Shower Gel / Liquid Soap |
| Filling Structure | Diving Anti-Foaming Filling Technology |
| Filling Capacity | 100ml–5000ml |
| Filling Heads | 4 / 6 / 8 / 12 Heads Optional |
| Production Capacity | Up to 8000 Bottles Per Hour |
| Filling Accuracy | ±0.5% |
| Hygienic Standard | GMP Daily Chemical Production Standard |
| Bottle Compatibility | Round Bottles / Square Bottles / Custom Containers |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | GSP-H4 |
| Certification | CE/ISO/CO |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!