Products
Manufacturer of a wide range of products which include Automatic Foot Bath Liquid Case Packing Machine with Precision Robotic Handling,Automatic Bottled Health Beverage Case Packing Machine with Servo Collation and,Automatic Irreg...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Overall Dimensions | 5700mm×2400mm×2800mm |
| Machine Weight | 15000KG |
| Applicable Carton Size | Min: L200 mm × W150 mm × H100 mm,Max: L500 mm × W400 mm × H450 mm |
| Packing Speed | 4–16 cartons/min |
| Power Supply | 380V, 50Hz |
| Installed Powe | 4 KW |
| Air Consumption | 80 L/min |
| Air Pressure | 0.6 MPa |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
| Model Number | SZX-1 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Power Supply | 380V, 50Hz |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Production Capacity | ≤ 2400 bottles / hour (BPH) |
| Compatible Bottle Volume | 15 ml — 500 ml |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Number of Filling Heads | 4 Heads (Dual-stage filling logic) |
| Number of Capping Heads | 2 Heads (Servo-motor controlled pneumatic claws) |
| Machine Dimensions (L×W×H) | 1800 mm × 1100 mm × 1600 mm |
| Power Supply | 220V ; 50/60HZ |
| Main Motor Power | 1.5 KW |
| Required Air Pressure | 0.55 MPa ~ 0.65 MPa (Clean stable air) |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | SDGP-4-2 |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Precision Powder Dosing | Twin-Servo Auger Filling & Dust-Free Operation |
| Versatile Tub Capping | Flexible Inline Spindle Capping for Wide-Mouth Tubs |
| Packaging Aesthetics | Shrink Sleeving for Tamper-Evident Security |
| Sanitary Engineering | Food-Grade Architecture & Centralized PLC Control |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 Sets / Month |
| Delivery Time | 30 days |
| Packaging Details | Wooden crate / standard export packing |
| Pre-Packaging Hygiene | Hygienic Air-Wash & Zero-Moisture Preparation |
| Filling & Sealing Precision | Servo-Driven Diving Nozzles with ±1% Accuracy |
| Production Flexibility | Changeovers for Multi-SKU Lines |
| Compliance & Aesthetics | GMP-Compliant Build with Premium Shrink Finish |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Filling Range | 10kg to 30kg |
| Target Products | Viscous liquids (e.g., Latex Paint, Industrial Coatings, Resins) |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | 12-Head |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Filling Range | 2 mL to 100 mL |
| Target Products | Vaccines & Biologics,Pharmaceutical Injectables,Aesthetics & Cosmetics |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Filling Range: | 50-1000ml |
| Target Products: | Personal Care & Consumer Health |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Target Products | Antiseptics,Disinfectants,Sanitizers,Sterilants |
| Chemical-Grade Durability | Corrosion-Resistant Architecture & Vapor Containment |
| High-Speed Volumetric Efficiency | Precision for 50ml–1000ml Ranges |
| Clean-Fill Engineering | Anti-Drip & Splash-Proof Diving Nozzle Technology |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 Sets / Month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Export Non-Fumigation Wooden Crate with Internal Reinforcement |
| Machine Type | Automatic Net Weight Filling Machine |
| Product Type | Edible Oils / Lubricants / Industrial Liquids |
| Filling Logic | Coarse and Fine Two-Stage Filling |
| Filling Heads | 6 Heads / 12 Heads Optional |
| Production Capacity | Up to 3600 Bottles Per Hour |
| Filling Accuracy | ±0.2% |
| Anti-Drip System | Vacuum Suck-Back / Leak Tray Design |
| Compliance Standard | CE / GMP / Food Packaging Standard |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | GZF-H12 |
| Certification | CE/ISO/CO |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!