Products
Manufacturer of a wide range of products which include Automatic Foot Bath Liquid Case Packing Machine with Precision Robotic Handling,Automatic Bottled Health Beverage Case Packing Machine with Servo Collation and,Collaborative R...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Overall Dimensions | 5700mm×2400mm×2800mm |
| Machine Weight | 15000KG |
| Applicable Carton Size | Min: L200 mm × W150 mm × H100 mm,Max: L500 mm × W400 mm × H450 mm |
| Packing Speed | 4–16 cartons/min |
| Power Supply | 380V, 50Hz |
| Installed Powe | 4 KW |
| Air Consumption | 80 L/min |
| Air Pressure | 0.6 MPa |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
| Model Number | SZX-1 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Power Supply | 380V, 50Hz |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Robot Payload | 20kg |
| Pallet Size | 1200 X1200 mm |
| Working Radius | 1647mm |
| Quality | European And American Quality |
| Maximum Palletizing Height | 2300mm |
| Repeat Positioning Accuracy | ±0.05mm |
| Maximum Palletizing Speed | Up to 10 cases/min (varies with payload) |
| Stackable Carton Size | L(200-500)mm × W(150-450)mm × H(150-400)mm |
| Lifting Stroke | 750mm |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | SMD-XZ20 |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!