Products
Manufacturer of a wide range of products which include Automatic Irregular Bottle Functional Beverage Filling Machine with Servo Diving,Automatic Protein Powder Filling Machine with Twin-Servo Auger Dosing and Dust,Automatic Carto...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Production Capacity | ≤ 2400 bottles / hour (BPH) |
| Compatible Bottle Volume | 15 ml — 500 ml |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Number of Filling Heads | 4 Heads (Dual-stage filling logic) |
| Number of Capping Heads | 2 Heads (Servo-motor controlled pneumatic claws) |
| Machine Dimensions (L×W×H) | 1800 mm × 1100 mm × 1600 mm |
| Power Supply | 220V ; 50/60HZ |
| Main Motor Power | 1.5 KW |
| Required Air Pressure | 0.55 MPa ~ 0.65 MPa (Clean stable air) |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | SDGP-4-2 |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Precision Powder Dosing | Twin-Servo Auger Filling & Dust-Free Operation |
| Versatile Tub Capping | Flexible Inline Spindle Capping for Wide-Mouth Tubs |
| Packaging Aesthetics | Shrink Sleeving for Tamper-Evident Security |
| Sanitary Engineering | Food-Grade Architecture & Centralized PLC Control |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Capacity | 40 Boxes/Min |
| Drive System | Servo + Cam/Gear |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Capacity | 40 Boxes/Min |
| Drive System | Servo + Cam/Gear |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Capacity | 40 Boxes/Min |
| Drive System | Servo + Cam/Gear |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Capacity | ≥20 Boxes/Min |
| Carton Size Range | L100-230mm / W60-120mm / H 110-150mm |
| Bottom Sealing | Crash-lock bottom |
| Drive System | Servo + Cam/Gear |
| Dimensions | 4335 x 2950 x 2310mm |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Capacity | 40 Boxes/Min |
| Drive System | Servo + Cam/Gear |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Capacity | 40 Boxes/Min |
| Drive System | Servo + Cam/Gear |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Material | Stainless Steel 304 (Food & Medical Grade) |
| Capacity | 40 Boxes/Min |
| Drive System | Servo + Cam/Gear |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Packaging Details | Reinforced Plywood Crate |
| Delivery Time | 30-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 30 sets/month |
| Industry Compliance | GMP Compliant |
| Control System | PLC/HMI Touchscreen/Servo Drive |
| Frame Construction | SUS304 Stainless Steel |
| Production Speed | Customizable |
| Brand Name | SIERACTECH |
| Model Number | SDGP-4-2 |
| Certification | CE/ISO9001/CO |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!