Products
Manufacturer of a wide range of products which include High Performance Thermal Conductive Sealant White Silicone Sealant For,One Component Neutral Thermal Conductive Sealant Electronics Silicone Adhesive,Excellent Thermal Conduct...
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | 100ml/sausage, 100sausage/package; 300ml/pipe, 25pipe/package; 330ml/pipe, 25pipe/package; also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, eletronics |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 100ml/300ml/330ml, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 6 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | electrically conductive glue |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1807 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1.0 Pieces
Price:
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package; Also could be customized |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Power supply |
| Type | Liquid Glue |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Feature | Bonding Strength |
| Color | White |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 500.0 Kilograms
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | Component A: 12KG, plastic drum Component B: 5KG, plastic drum.Also can be customized. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Double Components Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, solar module |
| Type | Condensation, Condensation |
| Color | White/Black/Gray |
| Application | Solar module |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 12KG/5KG |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 1 year |
| Feature | Excellent thermal conductivity |
| Keywords | kdw |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-3582 (6:1) |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | 310 ml/pipe,25 pipe/package;400ml/sausage,20 sausage/package;250 KG/drum, etc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Packing, solar module |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | Solar module |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 310ml/400ml/25KG, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Viscosity | Excellent Viscosity |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1536 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | 310 ml/pipe,25 pipe/package;400ml/sausage,20 sausage/package;250 KG/drum, etc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Packing, solar module |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | Solar module |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 310ml/400ml/25KG, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Viscosity | Excellent Viscosity |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1536 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1.0 Pieces
Price:
| Packaging Details | 310 ml/pipe,25 pipe/package;400ml/sausage,20 sausage/package;250 KG/drum, etc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | solar module, Packing, solar module |
| Type | Other Adhesives, Neutral, Neutral |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001/ROHS |
| Packing | 310ml/400ml/25KG, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Viscosity | Excellent Viscosity |
| Color | White |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1536 |
| Certification | ISO9001/ROHS |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | 310 ml/pipe,25 pipe/package;400ml/sausage,20 sausage/package;250 KG/drum, etc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, solar module |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | Solar module |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 310ml/400ml/25KG, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | sealant, mp1 caulk sealant, mp3 sealant |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1536 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 200.0 Pieces
Price:
| Packaging Details | 310 ml/pipe,25 pipe/package;400ml/sausage,20 sausage/package;250 KG/drum, etc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | solar module, Packing, solar module |
| Type | Other Adhesives, Neutral, Neutral |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001/ROHS |
| Packing | 310ml/400ml/25KG, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Viscosity | Excellent Viscosity |
| Color | White |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1536 |
| Certification | ISO9001/ROHS |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1.0 Pieces
Price:
| Packaging Details | 310 ml/pipe,25 pipe/package;400ml/sausage,20 sausage/package;250 KG/drum, etc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | solar module, Packing, solar module |
| Type | Other Adhesives, Neutral, Neutral |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001/ROHS |
| Packing | 310ml/400ml/25KG, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Viscosity | Excellent Viscosity |
| Color | White |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1536 |
| Certification | ISO9001/ROHS |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | 310 ml/pipe,25 pipe/package;400ml/sausage,20 sausage/package;250 KG/drum, etc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, solar module |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | Solar module |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 310ml/400ml/25KG, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | silicone sealant raw material, solar panels silicone sealant |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1536 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!