Products
Manufacturer of a wide range of products which include High Performance Thermal Conductive Sealant White Silicone Sealant For,One Component Neutral Thermal Conductive Sealant Electronics Silicone Adhesive,Power Line RTV Silicone H...
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | 100ml/sausage, 100sausage/package; 300ml/pipe, 25pipe/package; 330ml/pipe, 25pipe/package; also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, eletronics |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 100ml/300ml/330ml, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 6 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | electrically conductive glue |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1807 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1.0 Pieces
Price:
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package; Also could be customized |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Power supply |
| Type | Liquid Glue |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Feature | Bonding Strength |
| Color | White |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1 Barrel
Price:
| Packaging Details | 5 KG/iron drum; 10 KG/iron drum Also can be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | PRTV |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | High voltage line insulator, High voltage line insulators |
| Appearance | Translucent Fluid |
| Certificate | ISO9001:2000 |
| Quality | Guarantee |
| Application | High voltage line insulators |
| Color | Red/White/Gray/Blue/Translucent |
| Shelf life | 1 year |
| viscosity | Low viscosity |
| Application Method | Spray |
| State | Liquid Coating |
| Brand Name | Lianti |
| Certification | ISO9001:2000 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1 Barrel
Price:
| Packaging Details | 5 KG/iron drum; 10 KG/iron drum Also can be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | PRTV |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | High voltage line insulators, Electrical Insulating Varnish |
| Certificate | ISO9001 |
| Appearance | Translucent Fluid |
| Color | Red/White/Gray/Blue/Translucent |
| Application | High voltage line insulators |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 1 year |
| Viscosity | Low viscosity |
| Application Method | Spray |
| State | Liquid Coating |
| Brand Name | Lianti |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 150 Kilograms
Price:
| Supply Ability | 40 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | 5 KG/iron drum; 10 KG/iron drumAlso can be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | PRTV |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Main Raw Material | Other |
| Usage | Car Paint, Electrical Insulating Varnish, Plastic Coating, Rubber Coating, Other |
| Application Method | Spray |
| State | Liquid Coating |
| Color | Customized |
| Certificate | ISO9001 |
| Shelf life | 1 year |
| Feature | Excellent electrical insulating performance |
| Viscosity | Low viscosity |
| Keywords | silicone coating for anti-pollution flashover |
| Trade terms | FOB/CIF... |
| OEM | Welcomed |
| Brand | Lianti |
| Appearance | Liquid |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | PRTV |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1 Barrel
Price:
| Packaging Details | 5 KG/iron drum; 10 KG/iron drum Also can be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | PRTV |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | Electrical Insulating Varnish |
| Certificate | ISO9001:2000 |
| State | Liquid Coating |
| Appearance | Translucent Fluid |
| Shelf life | 1 year |
| Color | Red/White/Gray/Blue/Translucent |
| Application Method | Spray |
| Application | High voltage line insulators |
| Quality | Guarantee |
| Viscosity | Low viscosity |
| Packaging | 5KG/10KG |
| Brand Name | Lianti |
| Certification | ISO9001:2000 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1 Kilogram
Price: $30.00(1 - 999 Kilograms) $20.00(>=1000 Kilograms)
| Supply Ability | 100000 Kilogram/Kilograms per Day |
| Packaging Details | Packaging Details5kg/drum,4drums/carton;500kg/drumetc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | PRTV |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | Construction, Electrical Insulating Varnish |
| Type | II |
| Certificate | ISO9001:2000 |
| State | Liquid Coating |
| Appearance | Translucent Fluid |
| Shelf life | 1 year |
| Color | Red/White/Gray/Blue/Translucent |
| Application Method | Spray |
| Application | High voltage line insulators |
| Quality | Guarantee |
| Viscosity | Low viscosity |
| Packaging | 5KG/10KG |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | PRTV |
| Certification | ISO9001:2000 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 200 Kilograms
Price:
| Packaging Details | packing:5KG/10KG |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | PRTV |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | Electrical Insulating Varnish |
| Type | Liquid Glue |
| Certificate | ISO9001:2000 |
| State | Liquid Coating |
| Appearance | Translucent Fluid |
| Shelf life | 1 year |
| Color | Red/White/Gray/Blue/Translucent |
| Application Method | Spray |
| Application | High voltage line insulators |
| Quality | Guarantee |
| Viscosity | Low viscosity |
| Packaging | 5KG/10KG |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | PRTV II |
| Certification | ISO9001:2000 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 200 Kilograms
Price:
| Supply Ability | 100000 Dram/Drams per Week |
| Packaging Details | packing:5KG/10KG |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | PRTV |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | Electrical Insulating Varnish |
| Type | Liquid Glue |
| Certificate | ISO9001:2000 |
| State | Liquid Coating |
| Appearance | Translucent Fluid |
| Shelf life | 1 year |
| Color | Red/White/Gray/Blue/Translucent |
| Application Method | Spray |
| Application | High voltage line insulators |
| Quality | Guarantee |
| Viscosity | Low viscosity |
| Packaging | 5KG/10KG |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | PRTV II |
| Certification | ISO9001:2000 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 200 Kilograms
Price:
| Packaging Details | Packing:5KG/10KG |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | PRTV |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | silicone |
| Usage | Electrical Insulating Varnish |
| Type | Liquid Glue |
| Certificate | ISO9001:2000 |
| State | Liquid Coating |
| Appearance | Translucent Fluid |
| Shelf life | 1 year |
| Color | Red/White/Gray/Blue/Translucent |
| Application Method | Spray |
| Application | High voltage line insulators |
| Quality | Guarantee |
| Viscosity | Low viscosity |
| Packaging | 5KG/10KG |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | PRTV II |
| Certification | ISO9001:2000 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!