Products
Manufacturer of a wide range of products which include High Performance Thermal Conductive Sealant White Silicone Sealant For,One Component Neutral Thermal Conductive Sealant Electronics Silicone Adhesive,Moisture Resistance Mp1 S...
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | 100ml/sausage, 100sausage/package; 300ml/pipe, 25pipe/package; 330ml/pipe, 25pipe/package; also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, eletronics |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 100ml/300ml/330ml, etc |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 6 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | electrically conductive glue |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1807 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1.0 Pieces
Price:
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package; Also could be customized |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Power supply |
| Type | Liquid Glue |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Feature | Bonding Strength |
| Color | White |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 250.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 17 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package;Also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Footwear & Leather, Packing, Woodworking, eletronics |
| Type | Neutral |
| Application | electronics |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | mp1 caulk sealant, best price for lifetime waterproofing sealant |
| Cure type | RTV |
| Main material | Silicone |
| Port of loadind | SHANGHAI |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 200.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 20 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package;Also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Footwear & Leather, Packing, Transportation, eletronics |
| Type | Neutral, Neutral |
| Application | electronics |
| Certificate | ISO9001 |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | mp3 sealant, waterproof silicone sealant |
| Brand | Lianti |
| Toxicity | None |
| OEM | Welcomed |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1.0 Kilograms
Price:
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package; Also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Power supply |
| Type | one-component |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Feature | Bonding Strength |
| Color | White |
| Shelf life | 10 Months |
| state | Liquid Silicone |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1.0 Kilograms
Price:
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package; Also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Power supply |
| Type | one-component |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Feature | Bonding Strength |
| Color | White |
| Shelf life | 10 Months |
| state | Liquid Silicone |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1.0 Kilograms
Price:
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package; Also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Power supply |
| Type | one-component |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Feature | Bonding Strength |
| Color | White |
| Shelf life | 10 Months |
| state | Liquid Silicone |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package;Also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, eletronics |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | adhesive glue, ultra hold adhesive |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package;Also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, eletronics |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | adhesive glue, adhesive silica gel |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1000.0 Pieces
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | Plastic pipe, 330ml, 25/package;Also could be customized |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, eletronics |
| Type | Neutral, Neutral |
| Color | White |
| Application | electronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 330ml |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 10 Months |
| Feature | Bonding Strength |
| Keywords | adhesive glue, super bond adhesive |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-1608 |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!