Products
Manufacturer of a wide range of products which include High Thermal Conduction Two Component Silicone Sealant Electronics Using,Room Temperature Two Component Silicone Adhesive High Heat Conductivity,OEM MS Polymer Based Adhesive ...
MOQ: 500.0 Kilograms
Price:
| Supply Ability | 10 Ton/Tons per Month |
| Packaging Details | 25KG/drum;etc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Double Components Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking, Electronics |
| Type | Additional, Additional |
| Color | White/Gray |
| Application | Eletronics |
| Appearance | Paste |
| Certificate | ISO9001 |
| Packing | 25KG |
| Quality | Guarantee |
| Shelf life | 1 year |
| Feature | High thermal conductivity |
| Keywords | adhesive glue, uv adhesive |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-3582(1:1) |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 1.0 Kilograms
Price:
| Packaging Details | 25KG/drum; etc. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | Silicone Sealant |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Double Components Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | electronics, Potting |
| Type | Liquid Glue, Two Component |
| Color | White/Gray |
| Appearance | Paste |
| Viscosity | Low viscosity |
| Feature | High thermal conductivity |
| Shelf life | 1 year |
| Certificate | ISO9001 |
| Quality | Guarantee |
| Packing | 25KG |
| Brand Name | Lianti |
| Model Number | KDW-3582(1:1) |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 100 Pieces
Price: $4.00(>=100 Pieces)
| Supply Ability | 5000 Piece/Pieces per Week |
| Packaging Details | 300ml/pc, 25pcs/carton;400ml/sausage, 20sausages/carton;600ml/sausage, 20sausages/carton. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | MS sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking |
| Type | neutral |
| Product name | MS Polymer Sealant |
| Shelf life | 9 Months |
| Packing | 300ml/tube; 400ml/sausage; 600ml/sausage |
| Quality | Guarantee |
| Appearance | Smooth Paste |
| OEM | Avaliable |
| Component | Single |
| Curing system | Air Moisture Curing |
| Package | 300ml/600ml Sausage |
| Product Type | Chemical Products |
| Brand Name | KANGDAWEI |
| Model Number | KDW-595MS/KDW-598MS/KDW-599MS |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
MOQ: 100 Pieces
Price: $4.00(>=100 Pieces)
| Supply Ability | 5000 Piece/Pieces per Week |
| Packaging Details | 300ml/pc, 25pcs/carton;400ml/sausage, 20sausages/carton;600ml/sausage, 20sausages/carton. |
| CAS No. | 63148-60-7 |
| Other Names | MS sealant |
| MF | Mixture |
| EINECS No. | Unspecified |
| Classification | Other Adhesives |
| Main Raw Material | Silicone |
| Usage | Construction, Fiber & Garment, Footwear & Leather, Packing, Transportation, Woodworking |
| Type | neutral |
| Product name | MS Polymer Sealant |
| Shelf life | 9 Months |
| Packing | 300ml/tube; 400ml/sausage; 600ml/sausage |
| Quality | Guarantee |
| Appearance | Smooth Paste |
| OEM | Avaliable |
| Component | Single |
| Curing system | Air Moisture Curing |
| Package | 300ml/600ml Sausage |
| Product Type | Chemical Products |
| Brand Name | KANGDAWEI |
| Model Number | KDW-595MS/KDW-598MS/KDW-599MS |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!