| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days |
| Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 265*400*55mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:48027 pcs, 40GP:99485 pcs,40HQ:116638 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads |
| Button Quantity | 4 buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks |
| Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics |
| Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads |
| Product Connection Type | Wireless Model |
| Brand Name | Hitech |
| Model Number | HT-M3607 |
| Certification | CE FCC |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
Ergonomic Portable Wired Mouse Fixed DPI Anti Slip Injection Foot Comfortable
Moderate 100g Weight Wired Mouse Wear Resistant Mouse Feet Non Slip Scroll Wheel
4 Keys Wired Gaming Mouse A582 Chip 4 Speed Adjustable DPI Boyue Switch 3
4 Keys Rechargeable Wireless Mouse A582 Chip 4 Speed Adjustable DPI Boyue Switch
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days | Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 265*400*55mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:48027 pcs, 40GP:99485 pcs,40HQ:116638 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads | Button Quantity | 4 buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks | Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics | Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads | Product Connection Type | Wireless Model |
| Brand Name | Hitech | Model Number | HT-M3607 |
| Certification | CE FCC | Place of Origin | CHINA |
| High Light | 3 million clicks Wireless Mouse ,8733D Chip Wireless Mouse ,Injection Molded Wheel Wireless Mouse | ||
| Connection Type | Wireless Model |
| Button Quantity | 4 buttons |
| Weight | 90g |
| Main Chipset | 8733D Chipset |
| DPI Levels | 1000-1600-2000 |
| Product Dimensions | 115*66*33mm |
| Surface Material | Black leather scroll wheel; black mouse feet |
| Bottom Design | Injection-molded feet / Injection-molded scroll wheel |
| Left/Right Switch Lifespan | 3 Million Clicks |
| Cable | 1.5m Exposed Smooth Cable |
Highlight:
1. Practical 4-button design, lightweight without internal counterweight.
2. Equipped with 8733D high-performance chip, stable and responsive performance.
3. High durable switches, left and right buttons with 3 million clicks lifespan.
4. 1.5m smooth flexible cable, durable for daily office and gaming use.
5. 3-level adjustable DPI (1000-1600-2000), accurate and smooth positioning.
6. Premium injection-molded scroll wheel and anti-slip mouse feet, wear-resistant.
7. Ergonomic size 115*66*33mm, comfortable hand feeling for long time use.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Seller
Year Established:
2008
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o... Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!