| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days |
| Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 245*390*60mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:48810 pcs, 40GP:101169 pcs,40HQ:118612 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads |
| Button Quantity | 4 buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks |
| Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics |
| Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads |
| Product Connection Type | Wired mouse |
| Brand Name | Hitech |
| Model Number | HT-M3609 |
| Certification | CE FCC |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
Ergonomic Portable Wired Mouse Fixed DPI Anti Slip Injection Foot Comfortable
Moderate 100g Weight Wired Mouse Wear Resistant Mouse Feet Non Slip Scroll Wheel
4 Keys Wired Gaming Mouse A582 Chip 4 Speed Adjustable DPI Boyue Switch 3
4 Keys Rechargeable Wireless Mouse A582 Chip 4 Speed Adjustable DPI Boyue Switch
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days | Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 245*390*60mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:48810 pcs, 40GP:101169 pcs,40HQ:118612 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads | Button Quantity | 4 buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks | Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics | Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads | Product Connection Type | Wired mouse |
| Brand Name | Hitech | Model Number | HT-M3609 |
| Certification | CE FCC | Place of Origin | CHINA |
| High Light | Classic Wired Mouse ,3 Button Wired Mouse ,1600DPI Classic Wired Mouse | ||
| Connection Type | Wired mouse |
| Button Quantity | 3 buttons |
| Weight | 95g |
| Main Chipset | 8733D Chipset |
| DPI Levels | 1600 |
| Product Dimensions | 123*62*39mm |
| Surface Material | Black leather scroll wheel; black mouse feet |
| Bottom Design | Injection-molded feet / Injection-molded scroll wheel |
| Left/Right Switch Lifespan | 3 million clicks |
| Cable | 2.8m (exposed length), smooth finish |
| Logo | Silk-screened Logo |
Highlight:
1. Classic 3-button design with 8733D chipset, stable and sensitive operation.
2. 95g moderate weight, comfortable for long-time grip.
3. High-quality switches, 3 million clicks lifespan, durable for daily use.
4. 2.8m smooth long cable, flexible and not easy to break.
5. Fixed 1600 DPI, precise positioning for office work.
6. Non-luminous design, simple and low power consumption.
7. Silk-screened logo, exquisite and wear-resistant.
8. Injection molded scroll wheel and mouse feet, anti-slip and long service life.
9. Ergonomic size 123*62*39mm, fits hand shape perfectly.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Seller
Year Established:
2008
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o... Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!