| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days |
| Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 685*180*55mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:41289 pcs, 40GP:85527 pcs,40HQ:100273 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads |
| Button Quantity | 3–4 buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks |
| Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics |
| Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads |
| Product Connection Type | Wired mouse |
| Brand Name | Hitech |
| Model Number | HT-M3602 |
| Certification | CE FCC |
| Place of Origin | CHINA |
View Detail Information
Explore similar products
Ergonomic Portable Wired Mouse Fixed DPI Anti Slip Injection Foot Comfortable
4 Keys Wired Gaming Mouse A582 Chip 4 Speed Adjustable DPI Boyue Switch 3
4 Keys Rechargeable Wireless Mouse A582 Chip 4 Speed Adjustable DPI Boyue Switch
Slim Portable Wired Gaming Mouse 1.5M Smooth Flexible Cable Precise Control
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 10000 Pieces Per Month |
| Delivery Time | 35-40 work days | Packaging Details | Each product in a color box, 10 pcs in a carton. Carton size: 685*180*55mm, G.W.: 7kg. Loading quantity: 20GP:41289 pcs, 40GP:85527 pcs,40HQ:100273 pcs |
| Exterior Material | ABS + Leather Texture + Black Wear-resistant Foot Pads | Button Quantity | 3–4 buttons |
| Switch Lifespan | 3 Million Clicks | Application | Laptop Desktop Welcome Gifts |
| Style | Waterproof Gaming Mini Ergonomics | Color | Black Green Pink Blue White |
| Bottom Design | Wear-resistant Black Foot Pads | Product Connection Type | Wired mouse |
| Brand Name | Hitech | Model Number | HT-M3602 |
| Certification | CE FCC | Place of Origin | CHINA |
| High Light | 100g Weight Wired Mouse ,Non Slip Scroll Wheel Wired Mouse | ||
| Connection Type | Wired mouse |
| Button Quantity | 3–4 buttons |
| Weight | 100g |
| Main Chipset | A582 Chipset |
| DPI Levels | 800-1200-1600-2400 |
| Product Dimensions | 121*64*39mm |
| Surface Material | Black scroll wheel ring; black mouse feet |
| Bottom Design | Injection-molded feet / Injection-molded scroll wheel |
| Left/Right Switch Lifespan | 3 million clicks |
| Cable | 2.8m exposed cable length (braided) |
Highlight:
1. Equipped with A582 chipset, delivers stable transmission and sensitive response.
2. Adopts high-quality Boyue switches, with 3 million clicks long service life for left and right buttons.
3. 100g moderate weight, ergonomic to hold, comfortable for long-time operation.
4. Black textured scroll wheel ring and wear-resistant mouse feet, non-slip and durable.
5. 2.8m woven braided cable, tear-resistant, flexible and strong in toughness.
6. 4-speed adjustable DPI (800-1200-1600-2400), precise positioning to meet daily office and gaming needs.
7. Practical 3-4 button design, simple operation and wide applicability.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Seller
Year Established:
2008
Employee Number:
100~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o... Founded in 2008, Hitech Industrial Co., Ltd is a professional OEM/ODM manufacturer integrating design, production, and sales. As a comprehensive industry-trade enterprise, we specialize in the development and export of a diverse range of speakers and power banks. Currently, exports account for 50% o...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!