Products
Manufacturer of a wide range of products which include 160W 200W 240W LED Street Light Outdoor with Photocell Sensor,190lm/W Street LED Light 100W 18000lm For Road / Outdoor Lamp,160lm/W 80w 60w 40W All In One Solar Street Light W...
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | 240W LED Street Light |
| Power | 100W~160W |
| LED | Philips lumileds/Cree |
| CCT | 2700~6000K |
| CRI | 70 |
| Luminous efficacy | 130/150-160LM/W |
| Operating temperature range(Ta) | 40°C up to +55°C |
| IP | IP66 |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL15 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Material | ADC12 Die-cast Aluminum + Optical glass |
| Power | 100W |
| Efficiency | 155~165lm/w |
| LED Chip | 7070 |
| CCT | 4000K |
| CRI | Ra>70 |
| G.W. | 6.4KG |
| N.W. | 5.7KG |
| Name | LED Street Light |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL21 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Name | 40W All In One Solar Street Light |
| Power | 60W/80W/100W/120W |
| CCT | 3000K~6000K |
| Efficiency | 170~180lm/W |
| Beam Angle | 60*120° |
| Charging time | 6-7 hours (with enough strong shine) |
| Working time | Full charged,12 hours per day,sustain 3-4 rainy days |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL33 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Name | LED Solar Integrated Lamp |
| Material | Die casting Aluminum |
| Power | 60W/80W/100W/120W |
| Efficiency | 170~180lm/W |
| Charging time | 6-7 hours (with enough strong shine) |
| Working time | Full charged,12 hours per day,sustain 3-4 rainy days |
| Beam Angle | 60*120° |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL33 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Name | 60W All In One Solar Street Light |
| Material | Die casting Aluminum |
| Power | 60W/120W/180W |
| Efficiency | 150~180lm/W |
| Light angle | 80*150° |
| Controller | PIR sensor and light control |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL34 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Material | Die casting Aluminum |
| Power | 40W/60W/80W/100W |
| Efficiency | 210-220LM/W |
| Charging time | 5-6 hours (with enough strong shine) |
| Working time | Full charged,12 hours per day,sustain 3-4 rainy days |
| Beam Angle | 80°X150° |
| Name | All In One Solar Street Light |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL35 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Power | 150W |
| Efficiency | 150~180lm/W |
| CCT | 3000K~6500K |
| N.W. | 9.5KG |
| Light angle | 80*150° |
| Controller | PIR sensor and light control |
| Name | All In One Solar Street Light |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL34 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Name | All In One Solar LED Street Light |
| Power | 150W |
| LED | Philips high efficiency 3030 led chips |
| CRI | 70 |
| Efficiency | 170~190lm/W |
| Angle | 80*150° |
| Dimension | 1006*366*92.8mm |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL34 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Material | Die casting Aluminum |
| Power | 60W/120W/180W |
| Efficiency | 150~180lm/W |
| Light angle | 80*150° |
| Controller | PIR sensor and light control |
| Name | All In One Solar Street Light |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL34 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Name | LED Solar Panel Street Lights |
| Power | 40W |
| Charging time | 5-6 hours (with enough strong shine) |
| G.W. | 16KG |
| Package size | 1220*480*155MM |
| Warranty | 3years |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL35 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!