Products
Manufacturer of a wide range of products which include 160W 200W 240W LED Street Light Outdoor with Photocell Sensor,190lm/W Street LED Light 100W 18000lm For Road / Outdoor Lamp,Home Solar Power Station Lifepo4 Generator With 10k...
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | 240W LED Street Light |
| Power | 100W~160W |
| LED | Philips lumileds/Cree |
| CCT | 2700~6000K |
| CRI | 70 |
| Luminous efficacy | 130/150-160LM/W |
| Operating temperature range(Ta) | 40°C up to +55°C |
| IP | IP66 |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL15 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Material | ADC12 Die-cast Aluminum + Optical glass |
| Power | 100W |
| Efficiency | 155~165lm/w |
| LED Chip | 7070 |
| CCT | 4000K |
| CRI | Ra>70 |
| G.W. | 6.4KG |
| N.W. | 5.7KG |
| Name | LED Street Light |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL21 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1PCS
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Name | Wall Mounted Lithium Battery Pack |
| Battery Voltage | 40V~58.4V |
| Storage Capacity | 5120Wh |
| Weight | 45.5KGS |
| Colour | White |
| Warranty | 5 years |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-WM512100 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Battery Voltage | 40V~58.4V |
| Storage Capacity | 10240Wh |
| Type of batter | LFE |
| Capacity | 206Ah |
| Communication | RS485,CAN,RS232 |
| Warranty | 5years |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-WM512200 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Battery Voltage | 40V~58.4V |
| Storage Capacity | 10240Wh |
| External Dimension | 651.5*445*235mm |
| Capacity | 206Ah |
| Maximum Altitude | 3000m |
| Communication | RS485,CAN,RS232 |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-WM512200 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Battery Voltage | 40V~58.4V |
| Storage Capacity | 5120Wh |
| Modular Structure | 1P16S |
| Communication | RS485,CAN,RS232 |
| Storage Temperature | -15℃~50℃ |
| Warranty | 5Years |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SL30 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1PCS
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Product Name | Movable Lithium Battery Pack |
| Battery Voltage | 40V~58.4V |
| Storage Capacity | 10240Wh |
| External Dimension | 651.5*445*235mm |
| Capacity | 206Ah |
| Maximum Altitude | 3000m |
| Communication | RS485,CAN,RS232 |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-WM512300 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1PCS
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Product Name | All In One Vertical Stacked Solar Storage System |
| Battery Voltage | 40V~58.4V |
| Storage Capacity | 5120Wh |
| External Dimension | 830*600*210 |
| Capacity | ≥100Ah |
| Maximum Altitude | 3000m |
| Communication | RS485,CAN,RS232 |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-VERTICAL 5KW.H |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1PCS
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Product Name | All In One Vertical Stacked Solar Storage System |
| Battery Voltage | 40V~58.4V |
| Storage Capacity | 10240Wh |
| External Dimension | 1150*600*210 |
| Capacity | ≥100Ah |
| Maximum Altitude | 3000m |
| Communication | RS485,CAN,RS232 |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-VERTICAL 10KW.H |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1PCS
Price:
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Storage Capacity | 10240Wh |
| Battery Voltage | 40V~58.4V |
| Capacity | ≥100Ah |
| External Dimension | 1150*600*210 |
| Communication | RS485,CAN,RS232 |
| Maximum Altitude | 3000m |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-VERTICAL 10KW.H |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!