Products
Manufacturer of a wide range of products which include SMD3030 5050 LED Flood Light Outdoor 300W 1200W With Aluminum Housing,100W Outdoor LED Flood Light 3000K 4000K 5000K For Factories / Businesses,Outdoor Alumimum Round LED Modu...
MOQ: 10PCS
Price:
| Power | 1200W |
| LED chip | SMD3030 |
| CCT | 2700K~6500K |
| CRI | 70 |
| Name | LED Flood Light Outdoor 300W |
| Efficiency | 150lm/W ~170lm/W |
| Beam angle | 45º/ 60º /90º |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-SF30 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Name | 100W Outdoor LED Flood Light |
| Power | 100W |
| LED chip | 2835LED |
| CCT | 3000K/4000K/5000K |
| CRI | 70/80 optional |
| Efficiency | 200LM/W |
| Material | Aluminum+Tempered glass |
| Package Size(mm) | 650X360X290(6pcs/ctn) |
| N.W.(6pcs) | 17.5KG |
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-FL03 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | Alumimum Round LED Module |
| Material | Aluminum |
| LED Chip | customized 3030/5050 |
| IP Grade | IP67 |
| Power | 10W/15W/ 20W/ 30W/ 40W/ 50W |
| CCT | 2700K-6500K |
| CRI (Ra>) | CRI 70(Ra>80) |
| Working Time (hours) | 50,000 hours |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | LED Round Module VB-M32 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 10PCS
Price:
| Packaging Details | Carton Packing |
| Delivery Time | 10~15Day |
| Payment Terms | L/C,T/T,D/A,D/P,Western Union |
| Name | LED SKD Kit |
| Power | 30W~ 60W |
| LED Chip | SMD3030/5050 |
| CCT | 3000K~6500K |
| CRI | >70 ( >80, >90 optional ) |
| Brand Name | Vbrite |
| Model Number | VB-M12 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!