Products
Manufacturer of a wide range of products which include Allen Bradley 1756-L55M23 Processor Module with 1.5 MB User Memory for Slot,Allen Bradley 1756-L60M03SE ControlLogix Controller with 750 Kilobytes Memory,Lightweight HIMA F3DI...
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 1756-L55M23 |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Manufacturer | Allen Bradley |
| Estimated Shipping Size | 16.3x7.2x3cm |
| weight | 0.1 kg |
| Power Dissipation | 5.6 W |
| Thermal Dissipation | 19.1 BTU/hr |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L55M23 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| weight | 0.5 kg |
| Memory | 750 Kilobytes |
| Temperature, operating | 0 … 60 °C (32…140 °F) |
| Temperature, storage | -40… 85 °C (-40…185 °F) |
| Relative humidity | 5…95% non condensing |
| Controller Connections | 250 |
| Number of Axes | 3 Axes |
| Redundancy | Full Support |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L60M03SE |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Part Number | F3DIO20/8 02 |
| Brand | Hima |
| Description | Remote I/O Module |
| weight | 1.2 kg |
| Product Origin | Germany |
| lead time | in stock |
| Color | Brand New |
| Shipping Port | Xiamen |
| Brand Name | Hima |
| Model Number | F3DIO20/8 02 |
| Place of Origin | Germany |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | Z7126 |
| Manufacturer | Hima |
| Channels | Up to 128 I/O channels |
| Safety Integrity Level (SIL) | SIL 3 |
| Processing Speed | Up to 200 MHz |
| RAM | 128 MB |
| Flash Memory | 16 MB |
| Communication Interfaces | Ethernet, CANopen |
| Brand Name | Hima |
| Model Number | Z7126 |
| Place of Origin | Germany |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Estimated Shipping Size | 2.1x18.6x12.9cm |
| weight | 0.15 kg |
| Space requirement | 4TE |
| Operating data | 5 V DC: 25 mA24 V DC: 20 mA |
| Input voltage range | 85-265 VDC |
| Battery voltage range | 2.8-3.6 VDC |
| Alarm output | 24 VDC, 10 mA |
| Communication interface | RS-485 |
| Brand Name | Hima |
| Model Number | F7131 |
| Place of Origin | Germany |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Parameters | Input Module |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Packaging | Original New Packaging |
| Estimated Shipping Size | 12.7 cm x 2.5 cm x 20.3 cm |
| MOQ | 1 Piece |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| Product Model | F3226 |
| Brand | Hima |
| Brand Name | Hima |
| Model Number | F3226 |
| Place of Origin | Germany |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Parameters | Remote I/O module |
| Response time | ≥ 10 ms |
| Ethernet interfaces | 2 x RJ-45, 10BASE-T/100BASE-Tx with integrated switch |
| Current input | max. 8 A |
| Fuse (external) | 10 A time-lag (T) |
| Back-up battery | None |
| Operating temperature | 0...+60 °C |
| Storage temperature | -40...+85 °C |
| Brand Name | Hima |
| Model Number | HIMATRIX F3DIO 8/8 01 F3 DIO 8/8 01 |
| Place of Origin | Germany |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | HIMATRIX F2DO1602 F2 DO 16/02 |
| Country of origin | Germany |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Estimated Shipping Size | 25.3x11.6x10cm |
| weight | 2 kg |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| MOQ | 1 Piece |
| Packaging | Original New Packaging |
| Brand Name | Hima |
| Model Number | HIMATRIX F2DO1602 F2 DO 16/02 |
| Place of Origin | Germany |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Vibration | 5-150Hz, 2G |
| Humidity | 5-95% RH (non-condensing) |
| Storage Temperature | -40°C to +85°C |
| Operating Temperature | -40°C to +70°C |
| weight | 0.12 kg |
| Estimated Shipping Size | 1.9x18.7x12.8cm |
| Product Parameters | Logic Function Modules |
| Country of origin | Germany |
| Brand Name | Hima |
| Model Number | 42300 |
| Place of Origin | Germany |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| voltage inputs | 0...1/5/10 V |
| current inputs | 0...20 mA, with safety isolation |
| resolution | 12 bits |
| Electric strength | 250 V against GND |
| Space requirement | 4 TE |
| Operating data( 5 V DC) | 150 mA |
| Operating data(24 V DC) | 250 mA |
| Packaging | Original New Packaging |
| Brand Name | Hima |
| Model Number | F6214 |
| Place of Origin | Germany |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!