Products
Manufacturer of a wide range of products which include Allen Bradley 1756-L55M23 Processor Module with 1.5 MB User Memory for Slot,Allen Bradley 1756-L60M03SE ControlLogix Controller with 750 Kilobytes Memory,T8311 ICS triplex Tru...
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 1756-L55M23 |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Manufacturer | Allen Bradley |
| Estimated Shipping Size | 16.3x7.2x3cm |
| weight | 0.1 kg |
| Power Dissipation | 5.6 W |
| Thermal Dissipation | 19.1 BTU/hr |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L55M23 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| weight | 0.5 kg |
| Memory | 750 Kilobytes |
| Temperature, operating | 0 … 60 °C (32…140 °F) |
| Temperature, storage | -40… 85 °C (-40…185 °F) |
| Relative humidity | 5…95% non condensing |
| Controller Connections | 250 |
| Number of Axes | 3 Axes |
| Redundancy | Full Support |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L60M03SE |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Voltage Range | 20 to 32V dc |
| Heat Dissipation | 40W |
| Module Clocks | 50MHz |
| Expander Bus Data Rate | 250Mbps |
| I/O Interface | Expander Chassis backplane |
| Operating Temperature | -5°C to 60ºC (13°F to 140°F) |
| Non-operating Temperature | -25°C to 70ºC (-25°F to 158°F) |
| Operating Humidity | 5 to 95% RH |
| Brand Name | ICS triplex |
| Model Number | T8311 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Operating Temperature | -40°C to +70°C (-40°F to +158°F) |
| Storage Temperature | -50°C to +85°C (-58°F to +185°F) |
| Number of Channels | 16 channels |
| Resolution | 16-bit ADC |
| Current | 4–20 mA, 0–20 mA |
| Supply Voltage | 24 V DC (±10%) redundant inputs |
| Power Consumption | ≤5 W (typical) |
| Isolation | 1500 V AC |
| Brand Name | ICS triplex |
| Model Number | T3420A |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Weight | 1.52 kg |
| Manufacturer | ICS Triplex |
| Estimated Shipping Size | 3.2x26.5x36cm |
| Product Parameters | Digital Input |
| Product Model | T3419 |
| Country Of Origin | USA |
| Place Of Shipment | Xiamen, China |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| Brand Name | ICS triplex |
| Model Number | T3419 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Estimated Shipping Size | 3.1x30.5x26.5cm |
| weight | 1.28 kg |
| Operating Temperature Range | -40°C to +70°C (-40°F to +158°F) |
| Storage Temperature Range | -40°C to +85°C (-40°F to +185°F) |
| Humidity Range | 5% to 95% non-condensing |
| Altitude | Up to 2000 meters (6562 feet) |
| Brand Name | ICS triplex |
| Model Number | T8480 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Brand | ICS triplex |
| Part number | T8122 |
| Description | Processor Interface Adapter |
| weight | 0.86 kg |
| Estimated Shipping Size | 12.3x10.5x13.8cm |
| Place Of Shipment | Xiamen, China |
| Country Of Origin | USA |
| MOQ | 1 Piece |
| Brand Name | ICS triplex |
| Model Number | T8122 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| System Supply Voltage Range | 20 to 32V dc |
| Number of Inputs | 40 Channels |
| User Defined Thresholds | 4-off |
| Input Current Range | 0-22mA |
| Input Voltage Range | 0-6 Vdc |
| Sample Update Time | 0.5ms |
| Resolution | 3.9uA (1/256mA) |
| Operating Temperature | -5°C to 60°C (23°F to 140°F) |
| Brand Name | ICS triplex |
| Model Number | T8431 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Estimated Shipping Size | 3.3x26.4x32.7cm |
| weight | 1.6 kg |
| Voltage Range | 18 to 36 VDC |
| Heat Dissipation | 30 Watts, 101 BTUs/hour |
| Operating Temperature | 0° to 60° C (32° to 140° F) |
| Storage Temperature | -40° to 85° C (-40° to 185° F) |
| Operating Humidity | 0 to 95% relative humidity, non-condensing |
| Vibration(10 to 55 Hz) | ±0.15mm |
| Brand Name | ICS triplex |
| Model Number | T7481A |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | T8310 |
| Product Parameters | Trusted Expander Processor |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Manufacturer | ICS triplex |
| Estimated Shipping Size | 3x30.2x26.5cm |
| weight | 1.26 kg |
| Packaging | Original New Packaging |
| Brand Name | ICS triplex |
| Model Number | T8310 |
| Place of Origin | USA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!