Products
Manufacturer of a wide range of products which include Allen Bradley 1756-L55M23 Processor Module with 1.5 MB User Memory for Slot,Allen Bradley 1756-L60M03SE ControlLogix Controller with 750 Kilobytes Memory,24V DC Input FOXBORO ...
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 1756-L55M23 |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Manufacturer | Allen Bradley |
| Estimated Shipping Size | 16.3x7.2x3cm |
| weight | 0.1 kg |
| Power Dissipation | 5.6 W |
| Thermal Dissipation | 19.1 BTU/hr |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L55M23 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| weight | 0.5 kg |
| Memory | 750 Kilobytes |
| Temperature, operating | 0 … 60 °C (32…140 °F) |
| Temperature, storage | -40… 85 °C (-40…185 °F) |
| Relative humidity | 5…95% non condensing |
| Controller Connections | 250 |
| Number of Axes | 3 Axes |
| Redundancy | Full Support |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L60M03SE |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Description | Ready Output Module |
| Condition | 100% original brand |
| Warranty | 12 months |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| MOQ | 1 piece |
| Packaging | Original new packaging |
| Resolution | 13 bits |
| INPUT VOLTAGE | 24 V dc +5%, -10% |
| CONSUMPTION (MAXIMUM) | 7 W (maximum) at 24 V dc |
| HEAT DISSIPATION (MAXIMUM) | 5 W (maximum) at 24 V dc |
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FBM237 P0914XS |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | FPS400-24 P0922YU |
| Product Parameters | DIN Rail Mounted Power Supply |
| Country of origin | USA |
| Estimated Shipping Size | 21.6x18x10.5cm |
| weight | 2.84 kg |
| Manufacturer | FOXBORO |
| OUTPUT VOLTAGE | Factory set at 24.0 V dc |
| Input Voltage Range | 85 to 265 V ac or 108 to 145 V dc, 125 V dcnominal |
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FPS400-24 P0922YU |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Manufacturer | FOXBORO |
| Product Parameters | Termination Cable |
| Product Model | P0916VL |
| Country Of Origin | USA |
| MOQ | 1 Piece |
| Packaging | Original New Packaging |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| Condition | 100% Original |
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | P0916VL |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | FBM207C |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Estimated Shipping Size | 4.5x11x11.5cm |
| Manufacturer | FOXBORO |
| weight | 0.32 kg |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| MOQ | 1 Piece |
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FBM207C |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| weight | 0.32 kg |
| Estimated Shipping Size | 4.6x11x11.5cm |
| INTERFACE | 8 group-isolated channels |
| SPEED | 2 messages per second |
| FASTEST ALLOWED ECB BLOCK PERIOD | 500 msec |
| COMPLIANCE VOLTAGE | 18 V dc minimum at 20.5 mA |
| INPUT VOLTAGE RANGE (REDUNDANT) | 24 V dc ±5% |
| CONSUMPTION | 7 W (maximum) |
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FBM214 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Input Voltage Range (Redundant) | 24 V DC +5%, -10% |
| Consumption | 7 W (maximum) each module |
| Heat Dissipation | 7 W (maximum) each module |
| Storage Temperature | -40 to +70°C (-40 to +158°F) |
| Relative Humidity(Operating) | 5 to 95% (noncondensing) |
| Relative Humidity(Storage) | 5 to 95%(noncondensing) |
| Packaging | Original New Packaging |
| MOQ | 1 Piece |
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FBM231 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Packaging | Original New Packaging |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| MOQ | 1 Piece |
| Mass | 284 g (10 oz) approximate |
| INPUT VOLTAGE RANGE (REDUNDANT) | 24 V dc +5%, -10% |
| CONSUMPTION | 7 W (maximum) at 24 V dc |
| HEAT DISSIPATION | 7 W (maximum) at 24 V dc |
| Vibration | 0.75 g (5 to 200 Hz) |
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FCM10E |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Description | Communication Module |
| Part number | FCM10E P0914YM |
| Brand | FOXBORO |
| Packaging | Original New Packaging |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| MOQ | 1 Piece |
| Estimated Shipping Size | 4.5 cm x 11 cm x 11.5 cm |
| weight | 0.3 kg |
| Brand Name | FOXBORO |
| Model Number | FCM10E P0914YM |
| Place of Origin | USA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!