Products
Manufacturer of a wide range of products which include Allen Bradley 1756-L55M23 Processor Module with 1.5 MB User Memory for Slot,Allen Bradley 1756-L60M03SE ControlLogix Controller with 750 Kilobytes Memory,16 Bit Resolution AO3...
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 1756-L55M23 |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Manufacturer | Allen Bradley |
| Estimated Shipping Size | 16.3x7.2x3cm |
| weight | 0.1 kg |
| Power Dissipation | 5.6 W |
| Thermal Dissipation | 19.1 BTU/hr |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L55M23 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| weight | 0.5 kg |
| Memory | 750 Kilobytes |
| Temperature, operating | 0 … 60 °C (32…140 °F) |
| Temperature, storage | -40… 85 °C (-40…185 °F) |
| Relative humidity | 5…95% non condensing |
| Controller Connections | 250 |
| Number of Axes | 3 Axes |
| Redundancy | Full Support |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L60M03SE |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Part Number | AO3481 S2 |
| Brand | Triconex |
| Description | Communication Module |
| weight | 2.9 kg |
| Product Origin | USA |
| lead time | in stock |
| Color | Brand New |
| Shipping Port | Xiamen |
| Brand Name | Triconex |
| Model Number | AO3481 S2 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 3625 |
| Product Parameters | Digital 24VDC Output Module |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Manufacturer | Triconex |
| MOQ | 1 Piece |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| Packaging | Original New Packaging |
| Brand Name | Triconex |
| Model Number | 3625 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Wire Size | 12-24 AWG (0.5-2.5 mm²) |
| Isolation | 1500V AC (field-to-system) |
| Contact Resistance | <10 mΩ |
| Max. Voltage Rating | 300V AC/DC |
| Panel type | Commoned |
| Points | 16 |
| Maximum total current | 16 amps |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Brand Name | Triconex |
| Model Number | 9662-610 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Voltage Rating | Up to 300V AC/DC |
| Current Rating | Up to 10A per channel |
| Isolation Voltage | 1500V AC between field and system |
| Contact Resistance | <50mΩ |
| Wire Size | Accepts 12-24 AWG |
| Material | Flame-retardant plastic housing |
| Dielectric Strength | 2000V AC for 1 minute |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| Brand Name | Triconex |
| Model Number | 9771-210 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Warranty | 365 Days |
| Product Model | 330101-00-20-15-02-05 |
| MOQ | 1 Piece |
| Estimated Shipping Size | 112x1.2x1.5cm |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| Brand | Bently Nevada |
| Condition | 100% Original |
| Country Of Origin | USA |
| Brand Name | Bently Nevada |
| Model Number | 330101-00-20-15-02-05 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Brand | Triconex |
| Part number | 3504E |
| Description | Digital Input Module |
| MAXIMUM VOLTAGE | 72 VDC |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Estimated Shipping Size | 49x45.3x6.8cm |
| weight | 2.8 kg |
| Brand Name | Triconex |
| Model Number | 3504E |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 3008N |
| Brand | Triconex |
| MOQ | 1 Piece |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Country Of Origin | USA |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| Condition | 100% Original |
| Brand Name | Triconex |
| Model Number | 3008N |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 8310 |
| Product Parameters | Power Supply |
| Manufacturer | Triconex |
| Estimated Shipping Size | 6.1x41x17.7cm |
| weight | 6 lbs (2.8 kg) |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| Place Of Shipment | Xiamen, China |
| MOQ | 1 Piece |
| Brand Name | Triconex |
| Model Number | 8310 |
| Place of Origin | USA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!