Products
Manufacturer of a wide range of products which include Allen Bradley 1756-L55M23 Processor Module with 1.5 MB User Memory for Slot,Allen Bradley 1756-L60M03SE ControlLogix Controller with 750 Kilobytes Memory,VIBRO METER VM600 CP...
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | 1756-L55M23 |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Manufacturer | Allen Bradley |
| Estimated Shipping Size | 16.3x7.2x3cm |
| weight | 0.1 kg |
| Power Dissipation | 5.6 W |
| Thermal Dissipation | 19.1 BTU/hr |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L55M23 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| weight | 0.5 kg |
| Memory | 750 Kilobytes |
| Temperature, operating | 0 … 60 °C (32…140 °F) |
| Temperature, storage | -40… 85 °C (-40…185 °F) |
| Relative humidity | 5…95% non condensing |
| Controller Connections | 250 |
| Number of Axes | 3 Axes |
| Redundancy | Full Support |
| Brand Name | Allen Bradley |
| Model Number | 1756-L60M03SE |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Weight | 0.5 kg |
| Estimated Shipping Size | 4x18.7x26.1cm |
| Description | CPU Card |
| Brand | VIBRO METER |
| Condition | 100% Original |
| Warranty | 365 Days |
| Country Of Origin | USA |
| Place Of Shipment | Xiamen, China |
| Brand Name | VIBRO METER |
| Model Number | VM600 CPUM 200-595-041-113 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | UVC752 204-752-000-014S |
| Product Parameters | UVC 752 Vibration Processor Module |
| Estimated Shipping Size | 2.5x20.6x12.7cm |
| Manufacturer | Vibro-Meter |
| Weight | 0.3 kg |
| Place Of Shipment | Xiamen,china |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| MOQ | 1 Piece |
| Brand Name | VIBRO METER |
| Model Number | UVC752 204-752-000-014S |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| LP/HP ratio in pass band | 500 max. |
| Ripple | ±0.3 dB |
| Slope | 6 to 60 dB/octave (software configurable) |
| Attenuation outside pass band | >50 dB |
| Amplitude accuracy | ±1% of full-scale |
| Linearity error | <±1% |
| Equivalent input noise(without integration) | <200 µV RMS |
| Brand Name | VIBRO METER |
| Model Number | VM600 MPC4 200-510-070-113 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | IQS452 204-452-000-221 |
| Manufacturer | VIBRO METER |
| Estimated Shipping Size | 8x5.5x3.7cm |
| weight | 0.14 kg |
| Voltage | -20 V to -32 V |
| Current | 13 ±1 mA (25 mA max.) |
| Humidity | Max. 95% non condensing |
| Vibration | 2 g peak between 10 Hz and 500 Hz |
| Brand Name | VIBRO METER |
| Model Number | IQS452 204-452-000-221 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Nominal rated voltage | 250 VAC |
| Nominal rated current | 5 AAC |
| Presentation | 16 relay PCB |
| Operating Temperature | −25 to 65 °C (−13 to 149 °F) |
| Storage Temperature | −40 to 85 °C (−40 to 185 °F) |
| Operating Humidity | 0 to 90 % non-condensing |
| Storage Humidity | 0 to 95 % non-condensing |
| Power source | VM600 rack power supply |
| Brand Name | VIBRO METER |
| Model Number | VM600 RLC16 200-570-000-014 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Product Model | VM600 CPU M 200-595-074-122 200-595-100-014 |
| Product Parameters | CPU Card |
| Country of origin | USA |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Estimated Shipping Size | 4cm x 18.6cm x 26.1cm |
| Manufacturer | Vibro-Meter |
| weight | 0.52 kg |
| Shipping | TNT, DHL, FedEx, EMS, UPS |
| Brand Name | VIBRO METER |
| Model Number | VM600 CPU M 200-595-074-122 200-595-100-014 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Brand | VIBRO METER |
| Part number | VM600 ABE040 204-040-100-011 |
| Description | System Rack |
| Place of shipment | Xiamen, China |
| Estimated Shipping Size | 22cm x 11.5cm x 7.5cm |
| weight | 2 kg |
| MOQ | 1 Piece |
| Packaging | Original New Packaging |
| Brand Name | VIBRO METER |
| Model Number | VM600 ABE040 204-040-100-011 |
| Place of Origin | USA |
MOQ: 1
Price: 66USD
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | in stock |
| Delivery Time | 2-3 work days |
| Packaging Details | Brand new and original |
| Number of inputs | 4 per MPC4 card |
| DC range | 0 to +20 V or 0 to −20 V |
| AC range | ± 10 V max. |
| Common mode voltage range | −50 to +50 V |
| CMRR | > 60 dB at 50 Hz |
| Crosstalk | −72 dB |
| Input impedance | 200 kΩ |
| Current measuring resistor | 324.5 Ω |
| Brand Name | VIBRO METER |
| Model Number | VM600 MPC4 200-510-076-114 |
| Place of Origin | USA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!