Products
Manufacturer of a wide range of products which include Turgo Turbine Generator with Stainless Steel Runner 50-400m Rated Head and,Stainless Steel Runner Turgo Turbine Generator with 30-50 Years Lifespan and 130,Hydro Power Water T...
MOQ:
Price:
MOQ:
Price:
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Runner material | Stainless steel ZG06Cr13Ni4Mo or casting iron |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Color | Blue, Green Or Customer's Requirements,Customized Color |
| Warranty | 1 Year |
| Application | hydropower plant |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Pressure Regulating Valve |
| Certification | iso,tuv |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Runner material | Stainless steel ZG06Cr13Ni4Mo or casting iron |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Color | Blue, Green Or Customer's Requirements,Customized Color |
| Warranty | 1 Year |
| Application | hydropower plant |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Pressure Regulating Valve |
| Certification | iso,tuv |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Runner material | Stainless steel ZG06Cr13Ni4Mo or casting iron |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Color | Blue, Green Or Customer's Requirements,Customized Color |
| Warranty | 1 Year |
| Application | hydropower plant |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Pressure Regulating Valve |
| Certification | iso,tuv |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Runner material | Stainless steel ZG06Cr13Ni4Mo or casting iron |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Color | Green Or Customer's Requirements |
| Warranty | 1 Year |
| Application | hydropower plant |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Pressure Regulating Valve |
| Certification | iso,tuv |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1set
Price: 500~10000USD
| Supply Ability | 1000sets per year |
| Packaging Details | wooden box / special packaging: according to the request of the guests |
| Name | Butterfly valve |
| nominal pressure | PN2.5~PN40 |
| Nominal diameter | DN150~DN4800 |
| Applicable medium | Water, sea water, sediment water, oil, etc |
| Open valve time | 10~120seconds |
| Optional control power supply | AC220V、DC220V、DC110V、DC24V |
| Quick-closing anglet | 70°±10° |
| Slow close Angle | 20°±10° |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Butterfly valve |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | Sichuan, China |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Oem | Yes |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Color | Blue, Green Or Customer's Requirements,Customized Color |
| Warranty | 1 Year |
| Rated Rotor Speed | 200-1000rpm |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Pressure Regulating Valve |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Runner material | Stainless steel ZG06Cr13Ni4Mo or casting iron |
| Oem | Yes |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Color | Blue, Green Or Customer's Requirements,Customized Color |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Pressure Regulating Valve |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Runner material | Stainless steel ZG06Cr13Ni4Mo or casting iron |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Color | Blue, Green Or Customer's Requirements,Customized Color |
| Warranty | 1 Year |
| Application | hydropower plant |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Pressure Regulating Valve |
| Certification | iso,tuv |
| Place of Origin | china |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!