Products
Manufacturer of a wide range of products which include Turgo Turbine Generator with Stainless Steel Runner 50-400m Rated Head and,Stainless Steel Runner Turgo Turbine Generator with 30-50 Years Lifespan and 130,Customized Oil Imme...
MOQ:
Price:
MOQ:
Price:
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Efficiency | 91%-93% |
| Rated rotor speed | 750rpm 1000rpm |
| Speed range | 350RPM-1000RPM |
| Micro machining or not | Micro Machining |
| Material capabilities | Stainless Steel,Hardened Metals |
| Process | cnc machining,Cnc Machining+deburrs,CNC milling&turning machine,turning |
| Color | As per customer's requirements |
| Tolerance | +-0.02mm |
| Material | copper |
| Product name | High Quality CNC Milling/Machining/Stamping Spare Parts,OEM Parts |
| Size | Customer's Requst,Customized drawings are accepted,Customized Size,standard |
| Packing | Pallet,Carton,Wooden case |
| Warranty | 1 Year,NA |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Customized Oil Immersed Power Transformer Hydor Power Plant |
| Certification | CE,sgs,iso |
| Place of Origin | china.sichuan |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Runner material | Stainless steel ZG06Cr13Ni4Mo or casting iron |
| Oem | Yes |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Color | Green or Blue,Customized Color |
| Speed range | 150RPM-1000RPM |
| Type | Generator/hydro generator |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Turbine Water Generator |
| Certification | iso,tuv |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 1 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Type | ZD Type Brake Water |
| Cnc machining or not | CNC Machining |
| Micro machining or not | Micro Machining |
| Application | furniture |
| Product name | OEM Parts |
| Color | As per customer's requirements |
| Tolerance | 0.002~0.01mm |
| Size | Customer's Requst |
| Packing | Packed in plastic bag with carton for outer packing or as your request |
| Warranty | 1 Year |
| Our service | OEM&ODM CNC |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | ZD Type Brake Water |
| Certification | iso,tuv,ce |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1set
Price: 50~2000USD
| Supply Ability | 1000sets per year |
| Delivery Time | 1 month |
| Packaging Details | wooden box / special packaging: according to the request of the guests |
| Name | Flange |
| Material | Carbon Steel |
| Grade | Level 1 |
| Mpa | High |
| Connection type | Screw/Weld |
| Warranty | 3month~1year |
| Diametere | Custom |
| Type | Horizontal |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Flange |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1
Price: 60-800
| Packaging Details | wooden box package |
| Delivery Time | 3-6months |
| Payment Terms | T/T/L/C |
| Supply Ability | 500SETS /years |
| Connecting Format | Flanged Ends |
| Installation | Easy |
| Size | Standard |
| Frequency | 50HZ\60HZ |
| Materials | Cast Iron, Stainless Steel Or Aluminum |
| Equipment | Machining Services |
| Type | Excitation Regulator |
| Warranty | 1 Year |
| Brand Name | Hydrogenerator excitation regulator |
| Model Number | DS-W |
| Place of Origin | deyangcity,sichuan,China |
| Certification | iso,ce, tuv |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Runner material | Stainless steel ZG06Cr13Ni4Mo or casting iron |
| Oem | Yes |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Speed range | 150RPM-1000RPM |
| Type | Generator,Water Turbine,hydro turbine,pelton turbine,Water turbine/hydro generator |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Transformer |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Material | Stainless steel |
| Efficiency | 85%-93% |
| Runner material | Stainless steel ZG06Cr13Ni4Mo or casting iron |
| Oem | Yes |
| Rated rotor speed | 200rpm 300rpm 500rpm 600rpm 750rpm 1000rpm |
| Speed range | 150RPM-1000RPM |
| Type | Generator,Water Turbine,hydro turbine,pelton turbine,Water turbine/hydro generator |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Welded Penstock Welded Steel Tube |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Supply Ability | 10SET/Month |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Pruduct Name | Hydro turbine speed governor |
| Application | Turbine control |
| Life span | 30~50 years |
| Dead-zone of Rota | ≤0.04% |
| Color | Blue or custom color |
| Type | Turbine Spare Parts |
| Frequency | 60HZ/50HZ |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | speed governor |
| Certification | CE |
| Place of Origin | china |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!