Products
Manufacturer of a wide range of products which include 19.05mm 15.88mm Diamond PDC Cutter Bit Polycrystalline Diamond Compact For Water,8 1/2″ 216mm PDC Drill Bit Rigid Body Oil Drilling Hdd Rock Bits In Ultra Hard Strata,17 - 1...
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | XINGTONG |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S423 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 70 |
| Face | 52 |
| Gauge | 11 |
| Updrill | 7 |
| Nozzle type & count | L*7 |
| Junk slot area (sq mm) | 8187 |
| Normalized Face Volume | 52.87% |
| API Connection | 4-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 16-24KN.m |
| Gauge Length | 76mm |
| Make-Up Length | 477mm |
| Approximate Shipping Weight | 78kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 8 1/2″ 216mm XH7163BA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GII |
| IADC code | S223 |
| body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 103 |
| Face | 31+60 |
| Gauge | 6 |
| Updrill | 6 |
| Nozzle type & count | L*9 |
| Junk slot area (sq mm) | 53716 |
| Normalized Face Volume | 28.51% |
| API Connection | 7-5/8 REG.pin |
| Make-Up TQ | 65-93KN.m |
| Gauge Length | 152mm |
| Make-Up Length | 721mm |
| Approximate Shipping Weight | 554kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 17-1/2″ (444mm) XH 6163ML |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S434 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 64 |
| Face | 40 |
| Gauge | 16 |
| Updril | 8 |
| Nozzle type & count | M*3+N*3 |
| Junk slot area (sq mm) | 4977 |
| Normalized Face Volume | 28% |
| API Connection | 3-1/2 REG |
| Make-Up TQ | 7-10KN.m |
| Gauge Length | 85mm |
| Make-Up Length | 239mm |
| Approximate Shipping Weight | 24kg |
| WOB | 8-18 ton |
| Total Rotary Speed | 80~200rpm |
| Flow Rate | 20-40L/s |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 6″ 152.4mm XH 816LD |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S434 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 49 |
| Face | 24+12 |
| Gauge | 7 |
| Updril | 6 |
| Nozzle type & count | M*3+P*3 |
| Junk slot area (sq mm) | 3400 |
| Normalized Face Volume | 46.55% |
| API Connection | 3-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 7-10KN.m |
| Gauge Length | 51mm |
| Make-Up Length | 349mm |
| Approximate Shipping Weight | 45kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 6 ″ 152.4mm XH 6164DM |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S432 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 43 |
| Face | 32 |
| Gauge | 5 |
| Updril | 6 |
| Nozzle type & count | M*3 |
| Junk slot area (sq mm) | 3754 |
| Normalized Face Volume | 44.4% |
| API Connection | 3-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 7-10KN.m |
| Gauge Length | 51mm |
| Make-Up Length | 380mm |
| Approximate Shipping Weight | 46kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 6 ″ 152.4mm XH 6164DMH |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S434 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 49 |
| Face | 41 |
| Gaug | 8 |
| Nozzle type & count | M*3 |
| Junk slot area (sq mm) | 3787 |
| Normalized Face Volume | 39.8% |
| API Connection | 3-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 7-10KN.m |
| Gauge Length | 51mm |
| Make-Up Length | 386mm |
| Approximate Shipping Weight | 46kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 6 ″ 152.4mm XH 6164DAK |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S324 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 38 |
| Face | 20+10 |
| Gauge | 8 |
| Nozzle type & count | M*5 |
| Junk slot area (sq mm) | 5677 |
| Normalized Face Volume | 46.78% |
| API Connection | 3-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 7-10KN.m |
| Gauge Length | 76mm |
| Make-Up Length | 407mm |
| Approximate Shipping Weight | 50kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 6.5″ 165.1mm XH 5164 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S425 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 38 |
| Face | 20+10 |
| Gauge | 8 |
| Nozzle type & count | M*5 |
| Junk slot area (sq mm) | 5677 |
| Normalized Face Volume | 48.2% |
| API Connection | 3-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 7-10KN.m |
| Gauge Length | 76mm |
| Make-Up Length | 392mm |
| Approximate Shipping Weight | 50kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 6 1/2″ 165.1mm XH 5165 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | ,L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S323 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 73 |
| Face | 12+43 |
| Gauge | 12 |
| Up drill | 6 |
| Nozzle type & count | L*6 |
| Junk slot area (sq mm) | 13464 |
| Normalized Face Volume | 46.8% |
| API Connection | 6-5/8REG.pin |
| Make-Up TQ | 50-59KN.m |
| Gauge Length | 76mm |
| Make-Up Length | 532mm |
| Approximate Shipping Weight | 198kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 12 1/4″ 311mm XH 6164KM |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!