Products
Manufacturer of a wide range of products which include 19.05mm 15.88mm Diamond PDC Cutter Bit Polycrystalline Diamond Compact For Water,8 1/2in 216mm Oil Drill Bit Hard Strata Directional Diamond PDC Bit,,etc
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | XINGTONG |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | ,L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S537 |
| Body type | STEEL |
| Cone / palm / tooth material | 15MnNi4Mo/20CrNiMo |
| Cutting structure | Double cone with 4 blades |
| Bearing | Wear-resistant alloys |
| PDC Main teeth | 1613 |
| Nozzle type & count | L*4 |
| Junk slot area (sq mm) | 9238 |
| Normalized Face Volume | 48.41% |
| API Connection | 4-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 16-24KN.m |
| Gauge Length | 140mm |
| Make-Up length | 362mm |
| Approximate Shipping Weight | 78kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 8 1/2″ 216mm XHY |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!