Products
Manufacturer of a wide range of products which include 19.05mm 15.88mm Diamond PDC Cutter Bit Polycrystalline Diamond Compact For Water,18 1/2in Tricone Rock Drill Bits 470mm PDC Drill Bit For Oil Gas Rock Breaking,17.5inch 444mm ...
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | XINGTONG |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Cutter Type | GII |
| IADC code | S123 |
| body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 89 |
| Face | 67 |
| Gauge | 6+10 |
| Updrill | 6 |
| Nozzle type & count | L*9 |
| Junk slot area (sq mm) | 62212 |
| Normalized Face Volume | 56.84% |
| API Connection | 7-5/8 REG.pin |
| Make-Up TQ | 65-93KN.m |
| Gauge Length | 152mm |
| Make-Up Length | 665mm |
| Approximate Shipping Weight | 460kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 18 1/2″ 470mm XHR 6163 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GII |
| IADC code | S223 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 103 |
| Face | 31+60 |
| Gauge | 6 |
| Updril | 6 |
| Nozzle type&count | L*9 |
| Junk slot area (sq mm) | 53716 |
| Normalized Face Volume | 28.51% |
| API Connection | 7-5/8 REG.pin |
| Make-Up TQ | 65-93KN.m |
| Gauge Length | 152mm |
| Make-Up Length | 721mm |
| Approximate Shipping Weight | 554kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 17 1/2″ 444mm XHR6163 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GII |
| IADC code | S123 |
| body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 68 |
| Face | 12+44 |
| Gauge | 12 |
| Updrill | 6 |
| Nozzle type & count | L*9 |
| Junk slot area (sq mm) | 44554 |
| Normalized Face Volume | 66.93% |
| API Connection | 6-5/8 REG.pin |
| Make-Up TQ | 50-59KN.m |
| Gauge Length | 89mm |
| Make-Up Length | 597mm |
| Approximate Shipping Weight | 418kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 16″ 406mm XHR 6163 |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,Western Union,MoneyGram,T/T |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GII |
| IADC code | S324 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 80 |
| Face | 21+59 |
| Gauge | 5 |
| Updrill | 6 |
| Nozzle type & count | L*9 |
| Junk slot area (sq mm) | 41800 |
| Normalized Face Volume | 70.43% |
| API Connection | 6-5/8 REG.pin |
| Make-Up TQ | 50-59KN.m |
| Gauge Length | 102mm |
| Make-Up Length | 593mm |
| Approximate Shipping Weight | 362kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 15 1/2″ 394mm XHR 6163MK |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!