Products
Manufacturer of a wide range of products which include 19.05mm 15.88mm Diamond PDC Cutter Bit Polycrystalline Diamond Compact For Water,Steel Body Directional Drill Bits Five Blade 6 1/2inch 165.1mm Pdc Core Drill Bits,8 1/2 Inch ...
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | XINGTONG |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | ,L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S324 |
| Body type | STEEL Body |
| Total Cutter Coun | 52 |
| Face | 28 |
| Gauge | 19 |
| Updrill | 5 |
| Nozzle type & count | M*5 |
| Junk slot area (sq mm) | 10016 |
| Normalized Face Volume | 48.6% |
| API Connection | 3-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 7-10KN.m |
| Gauge Length | 76mm |
| Make-Up length | 179.5mm |
| Approximate Shipping Weight | 22kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 6 1/2″ 165.1mm XD5164BRS |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S324 |
| Body type | STEEL Body |
| Total Cutter Coun | 56 |
| Face | 26 |
| Gauge | 25 |
| Updrill | 5 |
| Nozzle type & count | L*7 |
| Junk slot area (sq mm) | 10812 |
| Normalized Face Volume | 65.4% |
| API Connection | 4-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 16-24KN.m |
| Gauge Length | 62mm |
| Make-Up length | 227mm |
| Approximate Shipping Weight | 36kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 8 1/2″ 216mm XD 5163 |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S324 |
| Body type | STEEL Body |
| Total Cutter Count | 106 |
| Face | 80 |
| Gauge | 20 |
| Updrill | 6 |
| Nozzle type & count | L*9 |
| Junk slot area (sq mm) | 26974 |
| Normalized Face Volume | 60.77% |
| API Connection | 6-5/8 REG.pin |
| Make-Up TQ | 50-59KN.m |
| Gauge Length | 111mm |
| Make-Up Length | 251mm |
| Approximate Shipping Weight | 126kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 12 1/4″ 311mm XD 6164BDR |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | ,L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GII |
| IADC code | S123 |
| body type | STEEL body |
| Total Cutter Count | 71 |
| Face | 60 |
| Gauge | 11 |
| Nozzle type&count | L*9 |
| Junk slot area (sq mm) | 51586 |
| Normalized Face Volume | 77.0% |
| API Connection | 7-5/8 REG.pin |
| Make-Up TQ | Make-Up TQ |
| Gauge Length | 79mm |
| Make-Up Length | 605mm |
| Approximate Shipping Weight | 455kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 17 1/2″ 444mm XD 6163D |
| Place of Origin | CHINA |
| Certification | API 、ISO 9001 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!