Products
Manufacturer of a wide range of products which include 19.05mm 15.88mm Diamond PDC Cutter Bit Polycrystalline Diamond Compact For Water,11 5/8″ 295mm PDC Drill Bits Oil Drilling PDC Drill Bits,8 3/4in 222mm Pdc Drill Bit For Sup...
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | XINGTONG |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S434 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 132 |
| Face | 106 |
| Gauge | 18 |
| Updrill | 8 |
| Nozzle type & count | L*12 |
| Junk slot area (sq mm) | 15870 |
| Normalized Face Volume | 40.32% |
| API Connection | 6-5/8REG.pin |
| Make-Up TQ | 50-59KN.m |
| Gauge Length | 76mm |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 11 5/8″ 295mm XH 8134B |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S332 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 76 |
| Face | 56 |
| Gauge | 14 |
| Updrill | 6 |
| Nozzle type & count | L*6 |
| Junk slot area (sq mm) | 10148 |
| Normalized Face Volume | 45.89% |
| API Connection | 4-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 16-24KN.m |
| Gauge Length | 64mm |
| Make-Up Length | 446mm |
| Approximate Shipping Weight | 80kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 8 3/4″ 222mm XH 6163A |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S324 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 69 |
| Face | 23+36 |
| Gauge | 10 |
| Nozzle type & count | L*7 |
| Junk slot area (sq mm) | 20354 |
| Normalized Face Volume | 47.54% |
| API Connection | 6-5/8REG.pin |
| Make-Up TQ | 50-59KN.m |
| Gauge Length | 102mm |
| Make-Up Length | 613mm |
| Approximate Shipping Weight | 169kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 9 1/2″ 241mm XH 5164 |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S324 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 57 |
| Face | 19+30 |
| Gauge | 8 |
| Nozzle type & count | L*5 |
| Junk slot area (sq mm) | 13780 |
| Normalized Face Volume | 49.64% |
| API Connection | 6-5/8REG.pin |
| Make-Up TQ | 50-59KN.m |
| Gauge Length | 152mm |
| Make-Up Length | 565mm |
| Approximate Shipping Weight | 100kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 9 1/2″ 241mm XH 5164LM |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S334 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 59 |
| Face | 38 |
| Gauge | 15 |
| Updrill | 6 |
| Nozzle type & count | L*9 |
| Junk slot area (sq mm) | 10993 |
| Normalized Face Volume | 48.53% |
| API Connection | 4-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 16-24KN.m |
| Gauge Length | 89mm |
| Make-Up Length | 449mm |
| Approximate Shipping Weight | 85kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 8 3/4″ 222mm XHR 6164A |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S324 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 56 |
| Face | 13+34 |
| Gauge | 6 |
| Updrill | 3 |
| Nozzle type & count | L*9 |
| Junk slot area (sq mm) | 11019 |
| Normalized Face Volume | 45.67% |
| API Connection | 6-5/8REG.pin |
| Make-Up TQ | 50-59KN.m |
| Gauge Length | 76mm |
| Make-Up Length | 503mm |
| Approximate Shipping Weight | 88kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 9 1/2″ 241mm XH 6164D |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S433 |
| Body type | STEEL Body |
| Total Cutter Coun | 70 |
| Face | 54 |
| Gauge | 10 |
| Updrill | 6 |
| Nozzle type & count | L*6 |
| Junk slot area (sq mm) | 11750 |
| Normalized Face Volume | 44.7% |
| API Connection | 4-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 16-24KN.m |
| Gauge Length | 86mm |
| Make-Up length | 204mm |
| Approximate Shipping Weight | 35kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 8 3/4″ 222mm XD 6194BMR |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | ,L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GII |
| Body type | STEEL Body |
| Total Cutter Count | 12 |
| Nozzle type & count | 4 |
| Junk slot area (sq mm) | 11540 |
| Normalized Face Volume | 76% |
| API Connection | 4-1/2 REG.pin |
| Make-Up TQ | 16-24KN.m |
| Make-Up length | 383mm |
| Approximate Shipping Weight | 20kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 8 1/2 XSTJ 416 R |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 Piece(MOQ)
Price: Negotiable
| Payment Terms | ,L/C,D/P,D/A,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | Stable supply and support for bulk customization. |
| Delivery Time | 15-45 Days |
| Packaging Details | Standard Exported Package |
| Cutter Type | GI |
| IADC code | S324 |
| Body type | STEEL |
| Total Cutter Count | 69 |
| Face | 23+36 |
| Gauge | 10 |
| Nozzle type & count | L*7 |
| Junk slot area (sq mm) | 20354 |
| Normalized Face Volume | 47.54% |
| API Connection | 6-5/8REG.pin |
| Make-Up TQ | 50-59KN.m |
| Gauge Length | 102mm |
| Make-Up Length | 613mm |
| Approximate Shipping Weight | 169kg |
| Brand Name | XINGTONG |
| Model Number | 11 5/8″ 295mm XHR 5164 |
| Certification | API 、ISO 9001 |
| Place of Origin | CHINA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!