China Advanced PANASONIC 10SVP33M servo drive system designed to improve manufacturing
  1. China Advanced PANASONIC 10SVP33M servo drive system designed to improve manufacturing
Advanced PANASONIC 10SVP33M servo drive system designed to improve manufacturing
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Voltage Rating 10V
Capacitance 33uF
Lifetime 2000hrs@105℃
Tolerance ±20%
Pin Spacing -
Height - Seated (Max) 5.9mm
Equivalent Series Resistance(ESR) -
Operating Temperature -55℃~+105℃
Ripple Current 1.1A@120Hz
Diameter 5mm
Description 33uF ±20% 10V Aluminum - Polymer Capacitors SMD,D5xL5.9mm 2000hrs@105℃
Mfr. Part # 10SVP33M
Package SMD,D5xL5.9mm
Model Number 10SVP33M
Product Specification
Voltage Rating 10V Capacitance 33uF
Lifetime 2000hrs@105℃ Tolerance ±20%
Pin Spacing - Height - Seated (Max) 5.9mm
Equivalent Series Resistance(ESR) - Operating Temperature -55℃~+105℃
Ripple Current 1.1A@120Hz Diameter 5mm
Description 33uF ±20% 10V Aluminum - Polymer Capacitors SMD,D5xL5.9mm 2000hrs@105℃ Mfr. Part # 10SVP33M