China Industrial ChengTao TD1A337M0608 Component Offering Long Term Performance and
  1. China Industrial ChengTao TD1A337M0608 Component Offering Long Term Performance and
Industrial ChengTao TD1A337M0608 Component Offering Long Term Performance and
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Voltage Rating 10V
Capacitance 330uF
Lifetime 2000hrs@105℃
Tolerance ±20%
Pin Spacing 2.5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) 16mΩ
Height - Seated (Max) 8mm
Diameter 6.3mm
Ripple Current 2.97A@100kHz
Operating Temperature -55℃~+105℃
Description 330uF ±20% 10V Through Hole,D6.3xL8mm 2000hrs@105℃
Mfr. Part # TD1A337M0608
Package Through Hole,D6.3xL8mm
Model Number TD1A337M0608
Product Specification
Voltage Rating 10V Capacitance 330uF
Lifetime 2000hrs@105℃ Tolerance ±20%
Pin Spacing 2.5mm Equivalent Series Resistance(ESR) 16mΩ
Height - Seated (Max) 8mm Diameter 6.3mm
Ripple Current 2.97A@100kHz Operating Temperature -55℃~+105℃
Description 330uF ±20% 10V Through Hole,D6.3xL8mm 2000hrs@105℃ Mfr. Part # TD1A337M0608