China conductive polymer hybrid capacitors Lelon HBR331M1EBK-1010 with high ripple
  1. China conductive polymer hybrid capacitors Lelon HBR331M1EBK-1010 with high ripple
conductive polymer hybrid capacitors Lelon HBR331M1EBK-1010 with high ripple
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Voltage Rating 25V
Capacitance 330uF
Lifetime 10000hrs@105℃
Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) 10mm
Operating Temperature -55℃~+105℃
Diameter 10mm
Description 330uF Aluminum - Polymer Capacitors Through Hole D10xL10mm
Mfr. Part # HBR331M1EBK-1010
Package Through Hole,D10xL10mm
Model Number HBR331M1EBK-1010
Product Specification
Voltage Rating 25V Capacitance 330uF
Lifetime 10000hrs@105℃ Tolerance ±20%
Height - Seated (Max) 10mm Operating Temperature -55℃~+105℃
Diameter 10mm Description 330uF Aluminum - Polymer Capacitors Through Hole D10xL10mm
Mfr. Part # HBR331M1EBK-1010 Package Through Hole,D10xL10mm
Model Number HBR331M1EBK-1010
Conductive Polymer Hybrid Capacitors
Product Attributes
  • Marking Color: Dark Green
  • Certifications: RoHS compliant
Technical Specifications
SeriesRated Voltage (V)Capacitance (F)Size DL(mm)Tan (120 Hz, 20)ESR (m/at 100kHz, 20 max.)Rated R. C. (mA/rms at 100k Hz, 105)Leakage Current (A)