China Durable ChengTao TD1E227M5509 electronic component designed for long term in
  1. China Durable ChengTao TD1E227M5509 electronic component designed for long term in
Durable ChengTao TD1E227M5509 electronic component designed for long term in
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Voltage Rating 25V
Capacitance 220uF
Lifetime 2000hrs@105℃
Tolerance ±20%
Pin Spacing 2.5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) 35mΩ
Height - Seated (Max) 9mm
Ripple Current 2.88A@100kHz
Operating Temperature -55℃~+105℃
Diameter 5.5mm
Description 220uF ±20% 25V Through Hole,D5.5xL9mm 2000hrs@105℃
Mfr. Part # TD1E227M5509
Package Through Hole,D5.5xL9mm
Model Number TD1E227M5509
Product Specification
Voltage Rating 25V Capacitance 220uF
Lifetime 2000hrs@105℃ Tolerance ±20%
Pin Spacing 2.5mm Equivalent Series Resistance(ESR) 35mΩ
Height - Seated (Max) 9mm Ripple Current 2.88A@100kHz
Operating Temperature -55℃~+105℃ Diameter 5.5mm
Description 220uF ±20% 25V Through Hole,D5.5xL9mm 2000hrs@105℃ Mfr. Part # TD1E227M5509